Kun sanat eivät riitä, otetaan nyrkki avuksi. Kun toinen ihminen on eri mieltä, on helppo vähän motaista kevyesti. Se on sitä toisen ihmisen huomiointia. Hyvälle tuntuu.
Toisen ihmisen huomiointi
10
178
Vastaukset
- mitäpä siitä
Eikä tarvitse välittää mitä mieltä toinen on. Menee ja tekee miten huvittaa.
- noin on.
Eikä oteta. Pois suhteesta jos
- Ei aina
Ei käykään niin vain.
- surullista kuulla
Ei aina kirjoitti:
Ei käykään niin vain.
Käy se, kun kyse on parisuhteesta, niin siinä on pari. Kysypä lyöjältä, että haluaako tosiaan menettää sinut.
Asia on niin, että ilmeisesti olet tilanteessa, jossa ei ole mitään muuta, kun lyöjä hoitoon tai lähde nopeasti pois, kun vielä henki on tallella.
On turvakoteja sekä miehille että naisille. Väkivalta ei kuulu parisuhteeseen.
Sen on loputtava heti.
- että hahaha
Niin ja ainahan voi rääpiä toisen luonnetta ja tapoja jollekin toiselle. Siitä sitä saa itselleen hyvän mielen ja naurun aihetta pitkäksi aikaa.
- Manipulaatiota
Niin ja sitähän voi käännyttää muita tätä toista vastaan. Sillä tavalla saa kannatusjoukkoja omille asioilleen ja niiden runttaamiselle läpi.
- mitä se vaatii
En ole koskaan kokenut sellaista.
Miten se toimii?
Eikä puhuta maailmanpolitiikasta. - lyö sairasta
Kun toinen ihminen on vaikkapa kuumeessa sängyssä niin sitä voi valittaa miksei toinen tee mitään ja mikä on olevinaan ja oikeasti ei mikään ole. Siitä sitä saa mukavaa piristystä flunssan paranteluun.
- luuserilta
Jos joku ei tajunnut, tässä on sarkasmia ja elämää mukana. Melkein joka viesti minulta.
- muistutit
Joillakin riittää sanoja ja sen lisäksi nyrkkejä ym.... Kokonaisvaltaista alistusta. :(
Siihen päälle vielä hyväksikäyttö, manipulointi-systeemit, valheiden levitys muille ihmisille. Huh, käykää tämä läpi niin tiedätte mitä on helvetti. Tietysti en toivo tätä kellekään, en sillä sanonut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1222263Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n582197Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501875EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt311485Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan951437- 941407
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191171Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men661170Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311170- 691030