Tää on taas tätä

että rakastuu toiseen ennen kuin on edes suudelmia tai halaustakaan vaihdettu ja sitten sitä alkaa jumittaa ja hannata kun pudotus on rakastuneelle korkeampi kuin ihastuneelle.
4251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

balanssi

Äänestä

Kui sä tollai soutelit. Älä ny vaan hannaille onnesi ohi.

Äänestä
  • Ei ollut tarkoitus. Torkahdin ja virta vei.

    Äänestä

Puhu!

Älä täällä huutele. Niin monta ujoa ja arkaa ihmistä tunnen jotka on kävelleet onnensa ohi. Sitä haluaisi et kaikki on onnellisia. On tilanteita. On ympäröivä maailma ja muiden mielipiteet, tunteet ja muut. Mutta jos on rakkaudesta kyse, on vain kuunneltava omaa sydäntään ja tehtävä päätökset sen mukaan.

Puhu, sillä se selviää. Kävi niin tai näin, voit jatkaa eteen päin paljon kevyemmin sydämin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Day 1 kirjoitti:

että rakastuu toiseen ennen kuin on edes suudelmia tai halaustakaan vaihdettu ja sitten sitä alkaa jumittaa ja hannata kun pudotus on rakastuneelle korkeampi kuin ihastuneelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu