Isossa salissa asia menee taatusti läpi.
Kokoomus hyväksyy homoliitot ?
Ns. suositeltu puolu
799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kysmys kuuluu: Ovatko kaikki edustajat valittu sinne kristityiksi tunnettuina? Eikö ole paremmin niin, että jotkut ehkä vähän vähättelevät sitä puolta elämästään. Jos ihmiset äänestäisivät sen mukaan, että haluaisivat tunnustavia kristittyjä eduskuntaan, niin siellä olisi ehdoton enemmistö vielä näillä valtiopäivillä, seuraavasta en tiedä. Tässä on se ongelma. Miten voimme ylipäänsä odottaa hurskaita päätöksiä, kun olemme heidät vailnneet kasvattamaan meidän omaa kukkaroa?
Onko muuta parempaa aihetta keskustelua jatkaa, 65% kansasta hyväksyy ne.
Kokoomus ei voi näyttää persuilta. SIKSI.
Kirkollinenvihkiminen ei ilmeisesti vielä ole tässä kysymyksessä.
Heteroita tämä toki voi oudoksuttaa. Ko. pieni vähemmistö jonka perus/ihmisoikeuksista on kyse auttaa lain edessä, Vrt Venäjällä ko, vähemmistö on väkivallankohteena..
Tieto; Asia ei vaikuta kenenkään omaan identitettiin, Ko ominaisuuden syntykin on avoin,.
Ehkä asia on niin, että monet pesevät kätensä ja hyväksyvät: Ei koske minua. Kun toimittaja J Korhonen on oillut sitä mieltä julkisuudessa, että vastustajat ovat terapian tarpeessa, niin kukapa sitä haluaisi leimautuia sellaiseksi. Kun obelixin pelko ei ole toteutunut ennenkään, niin tuskin tämänkään jälkeen, näin on helppo ajatella muiden mukana.
no ne tarvitsee terapiaa jotka ei hallitse itseään,,
Se että kansasta 65 prosenttiahyväksyy homoliitot on ateistien keksimä vale.iltalehden sivuilla oli yli 28000 vastaajaa ko aiheesta silloin kuin eduskunta otti sen asian käsittelyyn ja yli 70 prosenttia vastusti ko asiaa.gallupit teetetään 1000 vastaajan otoksesta joissa vastaajat johdatellaan vastaamaan niin kuin halutaan. Että silleen
Homouteen liittyviä geenejä on tutkittu jonkinverran. Näissä on löydetty eroavuuksia esim. kaksosten kesken ja toisaalta myös yhtenevyyksiä kaltaisten kesken.
Asia on kuitenkin niin laaja että lienee ainakin tässä vaiheessa olevan mahdotonta sanoa löydetyn suoranaista tarkistusmallia esim. sikiöiltä. Havaittu on kylläkin, että kyse ei ole minkäänlaisesta Saatanan suorittamasta eksytyksestä tai kyseessä ei suinkaan ole oma valinta, kuten sata vuotta sitten esitettiin. Nämä uudet tutkimustulokset vahvistivat omaa näkemystäni, että homoseksuaalit eivät voi olla Raamatun esittämiä Saatanan palvojia. Kyse on puhtaasti biologisista ominaisuuksista, mitä DNA antaa meille jokaiselle syntyessämme. Nykytietämys ei vielä osaa tarkkaan kertoa muuta kuin, että kyse on varsin monimutkaisesta kokonaisuudesta ja toki myös sen, ettei suinkaan ole kyse mistään omista valinnoista tai Saatanan tekemistä eksyttäjistä!
Tähän nykyiseen tutkimustulokseen nojaten on siis erittäin helppoa kumota homoseksuaalisuuden Perkeleellisyys raamatun mukaisena -2000v sitten analysoituna.
Homoliittojen tarpeellisuuteen en ota kantaa.
Yleiseen hyväksyntään otan kantaa!
Edelleen väitän, että harva homoseksuaali haluaa Jumalan siunausta liittoon.
Parisuhteen vastuut ja velvoitteet ovat mielestäni tärkeitä asioita myös juridisesti ihan kaikille kaikenlaisissa parisuhteessa eläville vaikkapa hautauslupaa allekirjoitettaessa.
Jossakin tutkimuksessa homojen aivojen muoto muistutti naisten aivojen muotoa, tietyllä tutkitulla ryhmällä,,, mutta ihmisen elävänä tutkimien ei niin helppoa.
tämä antaa suuntaa muttei ollut vielä riittänyt