Kärsämäen seurakunnan kirkollisissa tiedotteessa 23.3. jumalanpalvelus kirkossa liturgina Jorma Niinikoski ja saarnaa Olavi Voittonen.
Nyt on sellainen henkilö saarnaamassa näillä läkeuksilla, että kannattaa tulla kauenpaakin kuulemaan hänen saarnaansa livenä. Suviseura radiosta hänen voimassaarnansa on sillointällöin kuultavissa
Nyt on sellainen henkilö saarnaamassa näillä läkeuksilla, että kannattaa tulla kauenpaakin kuulemaan hänen saarnaansa livenä. Suviseura radiosta hänen voimassaarnansa on sillointällöin kuultavissa
Vastaukset 43
Vanhimmat
Ei auta KÄRRSÄMÄEN sotesoppaan pätkän vertaa,
vaikka olen uskonnollinen,pahalle tuntuu asiat
tänäpäivänä.Rukoilen yksinäni ,että asiat
kääntyis parempaan.Tiedotteet on jokainen lukenut
Selänteestä,tämä turha viesti
Tilaisuus jatkuu jumalanpalveluksen jälkeen Kärsämäen RAUHANYHDISTYKSEN kodissa. Ruokailu - kahvit ja luento. Mikälie luennon aihe ??????
Se on SOTEEN liittyvää, kun lähtivät seuraamaan tätä SOTE - paholaista.
Voittosen saarna on sikäli varmasti mielenkiintoinen, koska hän on aikonut erota pj:n tehtävästä ensikesän Pyhäjoen suviseurojen yhteydessä.
Sote on esillä 100 varmasti, isä varmaan hoitaa takuut.
Hänninen jätti tai joutui luopumaan tehtävästään.
KVpj on käyttänyt eri tilaisuuksissa tämän liikkeen osaajia. Markku Nyman oli kuntalais infossa sitten kuskustan ex kuntaministeri Tapani Tölli keskustan kunnallisjärjestön kokouksessa ja nyt saapuu hän Olavi Voittonen.
Näin maallikkona ymmärän, että kaikki liittyy kaikkeen eli SOTEen.
Eipä hyödyttänyt Nymanin käynti ainakaan mitään kun oli sitä mieltä että kannattaa pysyä naapurikuntien kanssa hyvässä yhteistyössä ja kiireellä ei kannata missään nimessä yksityiselle mennä. Töllin käynnin jälkeen on laitettu selänne ero täytäntöön ja mitähän tehdäänVoittosen jäkkeen?Vain uskovaiset on kykeneviä hoitamaan terveyspalveluja????
Nyman vittuili sivistyneesti kepuille että oletteko te ihan urpoja ja tölli on puitelaina takana jota vastaan kärsäkeput tappelee ja voittonen on vain lestapomo joka suojeli lastensekaantujaa joten ei voi tuon raskaammin teoria metsään mennä.
Tuo minun teoria on sitä vitt..... Ottaa niin päähän.
Körttimummut ovat onnesta soikeana kun saavat "oikean" lestan saarnoja kuunnella vaikka on yksi raskaasti asemaansa väärinkäyttänyt hlö. Kuuluisi poliisin kuulustelusaliin eikä kirkkoon.
Suuren suuri yleisöryntäys kirkossa kun vanhoillislestoille noin suurta herkkua kerrankin tarjotaan. Mummut nykii hiasta haukkuakseen kärsämäen omaa pappia kun on vääränmerkkinen pappi yms. tervettä. Ristiselle varmaan erikseen rukoillaan voimia taistelussa kuntapolitiikassa tms?
Soten kanssa ei niin minkäänlaista asiayhteyttä vaikka kuinka harhaisia viestejäsi plussalle peukutat.
Voi herrajee, vieläkö lesta-Eskon pitää tämäkin .......sekaantuja yrittää saada pelastamaan omaa nahkaansa. Pitäisivät vaan rauhiksella omat pippalonsa ja jättäisivät normaalit kuntalaiset rauhaan.
http://www.hs.fi/sunnuntai/a1388813055746
Meillä on hyvä Heikki-pappi.Kaiken kansan pappi.
Kiitämme hänestä
Kaikki kuuntelemaan vahvaa julistusta ja lisäksi vielä syömään ja juomaan.
joo, se sitten huutaa miten syntisiä olette, on se kumma, ettei normaali työ ja veronmaksu riitä, aina vain huonoksi haukutaan, hullut on hulluja, niin se on ollut ja on!
senmonen se on ihmisen pää, seon helposti höynäytettävissä, semminkin", joilla ei omaa ajtusta ole, ja niittä on palijon, hyvin paljijon etenkin henkisesti köyhäsä k-mäesä
just, muuta kuin virsi väkevä syyttävä saarna vedet simiin syyttävä ja sitten ARMO, nin K-mäkinen on polvillaan ja ulisee, miten huono minä olen, siittä sitten syömään ja kahvelle , niin sielu pelastuu ja kiittää... sitä joka häntä syyttää, rehellistä vähään tyytyvää ikänsä työtä tehnyttä, satama kaikiaan!!!!!
Semmonen se on kärsämäkinen. Millon sitä höynäyttää persut ja millon keput.
Lestatialaisista puhumattakaan.
siksi on kunta sekaisin
sekopäille normaall!
seon sitä aivopesua
Kuinkahan paljon Olavi Voittosen "RIPPISALAISUUKSIIN" liittyy pedofiliaa. Kuunnellaan saarnaa sillä hartaudella mitä liikkeen sisällä on tapahtunut. Kuinka monta sataa vankilavuotta olisitullut liikkeen jäsenille, jos niitä liike ei olisi piilottanyt poliisilta, lesta poliisit ja tutkinnanjohtajat olisivat olleet yhteiskunta kuuliaisia.
Kuunnellaan Voittosen saarnaa myös, kuinka sujuvasti hän valehtelee tai saarnaa muunnettua totuutta.
Ilettää aivan tuon Voittosen kuvan näkeminenkin. Jos tavallisten ihmisten keskuudessa pedofililiaa olisi samassa mitassa kuin näiden lestojen, olisi vankilat täynnä. Lestojen mielestä nämä ovat vain pikkurikkomuksia jotka annetaan anteeksi. Sitten kuitenkin tapahtuu näitä "metsästysonnettomuuksia" ja muita vastaavia hengenlähtöjä joista vaietaan.
http://www.hs.fi/kotimaa/Vanhoillislestadiolaisten pääsihteeri rinnasti insestin pikkurikkomukseen/a1388897315023
Korpilaki
joo, seo ammattilainen"
sielunvihollinen osaa moneen rooliin
Pistipä juhlapuhuja väen liikkeelle. Kolomessa rivissä oli autot kirkon P-paikalla yhteensä laskin 113 autoa.
Taisi tulla enkat. Käsky oli tiedostettu. On se lestojen syytä käydä kirkossakin, eivät tule Heikki-pappimme menoihin.
vaen ompa paljon kertynyt sielulle taakkaa, no nyt ne on kevennetty
Eikös se "Voittonen ole niitä "lapsiin katsojia
Kaikki ne on.
Täytyy ihmetellä, jotka tänään menivät "Voittosta kuuntelemaan, en haluaisi olla "voittosen, enkä kuuntelijoiden kanssa missään tekemisissä
Heikki-papista sen verran ,että hän puhuu,julistaa oikeita asioita,
eikä itketä turhaan ketään.On avoin,saa jokaisen olemaan oman
itsensä,ei tarvitse teeskennellä.
Monissa tilaisuuksissa olleena on vain myönteistä sanottavaa
hänestä.Hän rohkaisee,osaa ottaa nuoretkin oikein huomioon.
Ja meidät vanhat
Näin kirjoittaa Heikki ite, nimimerkin takkaa! Kukkaan ei tuota Rymy-Eetua kehu hyvistä puhheista! On niin Hörhö, helesinkiläinen entinen juoppo! Möykkää saarnatuolissa ja heiluttelee raamattua ja karjuu mummoille, kun eivät tarpeeksi ussein käö ripittäytymässä, että oesi saarnan aeheita. Täällä en oo kuullu kenenkään kehuvan RymyEetua ääneen.
Mee sinä lessu vaan pornosivuille.
Menkääpä katsomaan suviseura-alueelle seurojen jälkeen, mistähän ne tyhjät pullot sinne ovat kertyneet. Salajuoppoja ja televisiota katsotaan salaa tietokoneelta kun ei uskalleta töllötintä näkyville ottaa.
On niin tekopyhää, ylimielistä ja röystäilevää porukkaa, mutta kyllä isä-Voittonen antaa anteeksi, sillä hänhän on jumalaakin ylempänä ja lupa kosketellakin lapsia.
sairas seon
Sairaus on tarttuvaa, senhän jo näki tämänpäivän yleisömäärästä.
Kun ensin on "haaska, korpit haaskalle hamuaa, samalla asialla "johtajan lähellä
Niinhän muuan tuttu lessu halusi tietokoneelta katsoa "hydrauliikkaa"
Laadukkaat rintaliivit netistä. Löydä suosikkisi ja shoppaile heti!
Teemme metsätyöt puolestasi Tutustu ja pyydä tarjous
Heikki-pappi on kaikenkansan pappi.Hommansa hoitaa hyvin ja saarnat ovat
hyviä Et ole ollut moittija tilaisuuksissa Pidä pääsi kiinni.
Heikki-pappi on ihan ok ja sillä selevä,ettäs kehtaat
Onko tämä Voittonen edes pappi vai maallikkosaarnaaja jotka heikkomielisiin saa otteen omalla lessutekniikalla ja saa kuulijat voihkimaan tuskissaan.
nälän koulima pappi"
nälän
ja ylimaallisen vallan, maallisen nälän koulimat ylivaltaan pyrkivät saarnaoikeuden järjestöltään saaneet kusipää"papit", he saarnaa rikokset anteeksi itsensä ja kuulemaan tulleiden "Jumalan nimeen" jolla on "optio" sallia edelleen jatkaa toimintaa, kunhan muistaa pysyä "ruodussa ja tulla "sanankuuloon ja raskautetut tulevat kun "seurakunta on nähneet kuinka "alan syntiä tekee ja saa helpolla anteeksi, se "saaminen johtaa uuteen "Jumalan nimeen päälle tekoon, ja anteeksi saamiseen", "optiolla saman tekojen jatkumoon vasten taivaan sanaa ja maallisen laen vastuuta, se on se Lestamummojen juoppumukseen ja hurmostilaan saattamisen tehokas konsti ja Lesta urosten raskaan-sielun ja siemenpussien kevennykseen, että hurmoksellinen levitaatio on tosiasia, mutta sitä ei syntiset nää, jäljet lumehen vain jää!