Ruotsi taistelee rasismia vastaan!

Onneksi meillä on yksi hyvä puolue joka pitää kiinni ruotsalaisuudesta. Ei pääse käymään kuten Ruotsissa.
http://www.dn.se/debatt/aven-rasism-mot-etniska-svenskar-maste-bekampas/
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jutun mukaan ruotsalaiskoululaiset sanovat, että PAHINTA miksi heitä on kutsuttu on RUOTSALAINEN(svenska)!

Eivät ne Ruotsin mamut sitten olekaan niin typeriä.... ;-)

Äänestä

Ja tuo etuilupuolue on ainoa rasistinen puolue Suomessa.

Melkoinen paradoksi, vai mitä!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mo(ö)t rasism! kirjoitti:

Onneksi meillä on yksi hyvä puolue joka pitää kiinni ruotsalaisuudesta. Ei pääse käymään kuten Ruotsissa.
http://www.dn.se/debatt/aven-rasism-mot-etniska-svenskar-maste-bekampas/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu