Pääsiäisenä Tunisiaan - tarkeneeko?

Anomuksen

Katselin Deturin matkoja, kuun muut matkatoimistot tuntuvat reissaavan huhtikuussa vain Kanarialle. Tekisi mieli matkustaa vähän eksoottisempaan kohteeseen. Huhtikuun keskilämpötila näyttäisi olevan Tunisiassa 24, mutta onko oikeasti niin lämmin? Aina noihin lukemiin ei oikein voi luottaa... Entäpä mikä on lapsiperheelle paras paikka, Sousse, Monastir vai Hammamet? Kuvien perusteella Hammamet kiehtoo.

3

596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tunisian huhtikuu

      Huhtikuussa kyllä ilmat ovat jo lämmeneet, merivesi sen sijaan on vielä viileää. Soussen valitsisin kyllä kohteeksi, on kaikista monipuolisin, Hammamet vielä vähän hiljaisempi huhtikuussa.

    • pokspoks1

      Huhtikuussa voi olla jo tosi lämmin, mutta illalla viilenee ja yöt ovat viileitä. Jos hyvä säkä käy niin rantaelämä on vilkasta, paitsi että vesi on kylmää. Valitsisin ehdottomasti Soussen, sillä muut paikat ovat vielä hiljaisia. Itse olen myös lädössä pääsiäisenä.

    • I love TUNISIA

      Hei!!!!Kyllä tarkenee...sinne vaan viettämään pääsiäistä..:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      294
      2983
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2017
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      118
      1784
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1719
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      65
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1223
    Aihe