244kpl postimerkkejä!

postimerkkejä

mulla löytyis 244kpl postimerkkejä ja itse en tiedä niiden arvoa.vaikea päästä tarkistuttamaan niitä kun asun sen verran korvessa ja itsellä ei ole autoa.postimerkkejä löytyy magyar posta,suomen leijona kuvio eri hintaisina ja f.e.sillanpää postimerkki sekä maria jotuni merkki.jos oikein katsoin niin tuon yhden suomi merkin hinta olisi joku parisen sataa.voin laittaa kuvia sille joka jotain näistä tietäisi.itse haluaisin vain eroon mutta jos sattuukin olemaan jotain arvokkaita niin en viitsi roskiinkaan heittää.

6

235

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin kai

      Siis mistä katsoit tuon parsatasen merkin arvoa? Mielestäni ei Suomessa ole pitkään aikaan ollut mimellisarvoltaan noin suurta merkkiä. Ennen rahanuudistusta 1963 sellaisen saattoi löytää.

      • niin luulisin

        Merkin arvoon (siis keräilyarvoon) vaikuttaa ratkaisevasti se, missä kunnossa merkki on. Onko leima siisti tai jopa loistotapaus? Ovatko kaikki hampaat tallella tai onko ohentumia tai tahroja? Jos merkissä on vesileima, sen suunta kertoo arvon. Postituoreissa merkeissä liimapinnan on oltava ehjä.


    • postimerkkejä

      äidin kanssa selailtiin joitain sivuja ja mulla näytti olevan samanlainen postimerkki mikä siellä myytiin parillasadalla.ja oli vielä ehjäkin.sen joo tiedän että ne hampaat jos on kunnossa niin silloin on parempi..siihen se mun tieto sitten jääkin,

    • sen huomannut

      Tuo on sikäli huono referenssi, että pyytää saa, mitä tahtoo ja ainahan hinnassa kelluu sitä tinkimisvaraa?

      • postimerkkejä

        totta tuokin...


    • ovaali.

      Jos löydät jonkun postimerkkikerhon, niin voit kysyä sieltä olisiko joku halukas vilkaisemaan merkkejäsi ja antamaan arvion.

      Laita jonnekin kuva siitä "parin sadan" arvoisesta merkistä, niin voin sanoa mielipiteeni siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      16
      1142
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      127
      1043
    3. 56
      995
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      959
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      55
      882
    6. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      842
    7. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      80
      836
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      165
      793
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      74
      751
    10. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      741
    11. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      33
      618
    12. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      606
    13. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      598
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      55
      559
    15. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    16. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      80
      523
    17. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      507
    18. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      473
    19. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      273
      459
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      38
      413
    Aihe