Minulla on edelleen kova ikävä sua!Sinulle olisin vain tahtonut kuulua ja kanssasi olisin tahtonut olla. Seinä tuli vastaan meille, siitä emme nyt pääse etenemään?Sinä olit se kaikki minulle mitä halusin. En halunnut muuta. Lähellesi pääsin ja minut siitä karkoitit. Jäljelle vain jäi se ikävän tuska, jota mukanani kannan.Rakkaudesta tein mitä tein en voinut muuta!
ikävä vieläkin
nainen jonka muutit
46920
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
minua ei poista mikään ikävä tune
Muuttuneet on päivät ja minäkin niin kuin sinäkin.
Tämän asian kanssa on vain sitten elettävä eteenpäin.
Ihmiset tekee rakkauden tunteen kourissa ihmeellisiä asioita, niin hyviä kuin pahojakin. Joskus tuntuu vain siltä, että miksi ne pitää aina olla vain niitä vääriä asioita, puheita ja tekoja.
Seinä tuli vastaan
se vaan et te ette kyl tunne toisiinne.
Mitä aloittaja nainen teki rakkaudesta? Tietääkö se toinen miksi teit ja mitä?
Oletteko jutelleet asioista? Jos ette niin olisi varmasti keskustelun paikka.
Ihmiset ovat aika ymmärtäväisiä jos tietävät syyn mikä aloittajankin tapauksessa oli hyvä.
Miksi työnsit pois?
Ja kyllä sinunkin on tiedettävä että minulla on ikävä sinua, on ollut koko ajan.
jospa te joskus saisitte päähänne että kukaan ei tiiä mitään kun te ittekkään ette tiiä
kelle ikäväänne tuputatte.
koskaan tajjuu.
tyhmyys siitä että ne aattelee munillaan?
Vai johtusko sitten siitä, että kun mies aattelee munillaan niin silloin
naiset ymmärtää eikä jää mitään epäselvää.
Mutta kun mies ajattelee jollain muulla kuin munillaan, nainen tippuu kärryiltä???
tän ketjun miehet olevan niitä jotka oli totaalisesti tippuneet, aloituksen nainen näytti olevan yleinen nainen jos kerran useampi mies oli ollut kanssakäymisessä!!!
Mitä semmonen yleinen nainen oikein tekee ikävä-palstalla.
Miten semmonen voi ikävöidä ketään.
" on tiedettävä " " on tiedettävä " missähän se miesten taso laahaa.
ja ketä kaipailee???
kysymys ihan oikeasti, toi "siitä emme pääse etenemään?", vai lipsahtiko sulla kenties näppi väärään paikkaan?
Tiedämme, että se on tahdon asia.. mutta kuinka paljon riittää tahtoa? Vai mietitäänkö vielä?
Miten hyvin miehet tunnistaa täältä tietyn naisen. Kumma vaan että asiat ei kuitenkaan ole koskaan kohdallaan.
niillä aika vinksallaan olla, luulen.
Laitetaanpas näin, tuossa kirjoituksessa on jonkinverran sellaista joka sopisi omaan tilanteeseen, mutta täysin mahdoton tuosta nyt vielä on tunnistaa ihmistä.
Jos olisit miehenä naisen ensin päästänyt lähellesi ja sitten karkoittanut, niin mitä helvettiä itse täällä enää tekisit?
No kun ei siinä alkutilanteessa voinut tietää että hän on varattu, enkä ihan kokonaan karkottanut vaan siirryttiin etäämmälle ystävä/kaverilinjalle.
Tunteet kuitenkin ehti jo syventyä ja kaipuu jäi.
Asiat on välillä vähän vaikeita.
kuulostaa tutulta...
Niin, kaipa sitä tapahtuu yhdelle jos toisellekin.
no mitkä on nyt fiilikset?
Surullinen fiilis, kaipaan hänen lähelle.
Ei vaan taida olla järkevää liian usein hakeutua läheisyyteen jos haluaa tunteet pitää kurissa.
sydän hakkaa jo noista sanoista..
Jotenkin hassu tunne kun se kaipuu välillä esiintyy voimakkaana fyysisenä kipuna, viimeyönä heräsin keskellä yötä suunnattomaan tuskaan.
Jotenkin tällä palstalla kirjoittelu rauhoittaa tilannetta, mutta kun ... no eipä täällä paljon kirjoittelukavereita löydy keskellä yötä.
Kunpa sais ensiyös nukkua rauhassa :/
kato toi ketju niinhän sitä luulis
Luin sen tuossa aikaisemmin, tuntui kyllä todella pahalta kirjoittajan puolesta.
ne autot?
No jos se toinen ei tahtonut muuta niin minkäs teet....?
Varmaan tahtoo, muttei tohdi? Siis rohkeutta ja röyhkeyttä lisää? Kyl nää on niitä kilttien ihmisten ongelmia..
Mitähän jos kuvittelet itsestäsi vähän liikoja ??
Millä tavalla karkoitti, työnsikö kokonaan pois vai pelästyikö menettävänsä tärkeän ihmisen ja siirsi ystäväpuolelle?
"Lähellesi pääsin ja minut siitä karkoitit."
Muistakaa nyt hyvät palstaihmiset, että valtaosa täällä kirjoittaa vaan ajatuksiaan purkaakseen. Se että kirjoittaa sinä-muodossa ei automaattisesti tarkoita, että aloitus olisi kohdistettu jollekin täällä olevalle. Jos taas niin on, niin aloittaja älynnee laittaa tarpeeksi tarkkoja vinkkejä, jotta se mahdollinen kohdekin ymmärtää olevansa kohde.
Mitä tulee plussien määrään, niin sitäkin ihmettelen.
No saahan täällä udella, eihän se tarkoita että automaattisesti kuvittelee juuri hänen olevan kirjoittaja.
Olisi tietty kyllä parempi käyttää sanaa hän kuin sinä, mutta kukin tyylillään.
Ja harva varmaan tämän kautta keskustelee, jos on keskusteluväleissä niin eiköhän se tapahdu sitten jossain privaatimmin.
Turha sitä nyt on täällä jatkuvasti tuputtaa että tuntematon tuntemattomalle kirjoittelee, anna ihmisten ikävöidä rauhassa.
Annan, annan. Välillä vaan tuntuu, että ihmisillä todellisuudentaju hämärtyy täällä. Jos huomasit, koitin kuitenkin sievästi kirjoittaa enkä känisten, kuten joillakin on tyyli. Itse ainakin koitan aloitukseni kirjoittaa mahdollisimman kohdennetusti, silloin kun kirjoitan sinä-muodossa.
Terv. osittain samassa suossa tarpova ;)
No joo, tuossa jokin aika sitten kun tunteet oli oikein pahimmillaan valloillaan ja yhteydenottoon ei vielä ollut tullut vastausta, niin haksahdin itsekin tuohon harhaan että kuvittelin hetken hänen kanssaan kirjoittelevani.
Oli hyvä että oli Realitycheck ketju välillä palstalla, pääsi nopeesti oikeille raiteille takas, eli toki välillä hyvä muistuttaa - jotenkin vaan tympii kun niitä on sitten joka välissä.
En mä nyt sitä tarkoita, etteikö täällä jotkut ole toisensa löytäneetkin. Mutta ne on harvassa. Eikä kakki kirjoitukset voi mitenkään olla heidän keskisiään.
"Ei täsmää" kirjoitti erinomaisen viestin!
samaa mieltä taas!
on vaan niin sairasta touhua.
sitä.
Omia ajatuksiani halusin vain purkaa. Joskus kaikkiin tekemisiin ei pysty itse vaikuttamaan, vaikka mitä tekisi.
jos joutuu "taistelemaan" itsensä puolesta ollakseen toisen elämässä; periaatteella enempää et voi menettää ja silti menettää - ei siinä voi mitään kuin jatkaa elämää sillä kukaan ei voi toista ohjailla eikä hänen elämään jäädä roikkumaan riipaksi jos hän ei sinua sinne halua..
Juuri näin. Joskus pitää tietää, milloin on aika lopettaa taistelu. Ja antaa sen toisen elää omaa elämäänsä.