Lääkkellisen jälkeinen vuoto

Mulla on nyt menossa 14 päivä siitä lääkkeellisestä vuodosta. Tossa muutama päivä sitten tuli ihan ruskeaa vuotoa ja nyt tulee taas ihan veristä. Onks tämmönen normaalia? Luulin sen ruskean vuodon tarkoittavan ns. loppua vuodolle..
352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hohhoijjaa, montako näitä samanlaisia nyyhkyalotuksia pitää vielä tehdä jostain luonnottomien myrkyttelyjen ym. ronkintojen seurauksista??

Edelleen, normaalista kaukana todellakin on lasten itsekäs mukavuustappaminen.

Äänestä

eipä taaskaan yllätä mitenkään nää umpisairaat kalmankiihkojen verta janoavan hullunkiilusilmäsen murhasakin himojen jylläilyt, ja ihan vaan niiden "väärien" mielipiteiden takia XDDD tee kuule ittelles vaan se jälkiaborttis, ja paranna edes jotenkin maailmaa kun päästäs tollasesta pilaantuneesta pohjasakkasaastasta eroon... ainiin, oot liian vajukki edes vetään ittees sinne narun jatkeeks :DDDD kuvottava traumoista mätä säälipelle.... Onneks toi on sentään sakissas 6 kertaa yleisempää ;)))) kunnon ihmiset pääsee näistä liiska-akoista tyylikkäästi eroon.

Äänestä

Sun kannattaisi oikeasti mennä käymään lääkärissä. Ei siksi että olisi jotain vialla, vaan siksi että sinä niin kiihkeästi uskot jotain olevan vialla. En väitä että olisit masentunut tms, mutta yleensä hirveä stressi, masennus yms jutut saavat ihmiset kiinnittimään tavallista enemmän (jopa sairaalloisesti) huomiota omaan terveyteen ja kiinnittävät huomion aivan epäolennaisiin asioihin. Sinulla on moneen kertaan sanottu että vuoto on normaalia ja se saattaa kestää jopa 4 viikkoa! Et tätä kuitenkaan suostu sisäistämään vaan olet tehnyt 3 aloitusta samasta aiheesta aivan muutamien päivien sisällä, kahdessa edellisessä olet saanut asialliset vastaukset siitä mitä tuo voisi olla.

En todellakaan tässä hauku ja arvostele sinua, minulla vaan herää nyt pieni huoli siitä että oletko oikeasti henkisesti aivan kunnossa. En tarkoita mitään pahaa katumusta, eihän tämä edes välttämättä liity aborttiin, mutta sanon nyt kuitenkin että noin suuri huoli vuodosta joka jopa lääkärien papereissa mainitaan täysin normaaliksi ja asiaan kuuluvaksi ei ole normaalia! Olisi eri asia jos vuotoa jatkuisi viidettä viikkoa, kivut olisivat vieläkin erittäin kovat tai edes jotain epänormaaliin viittaavaa.

Nyt oikeasti kaivat ne lääkärin paperit käsiisi ja luet ne. Pyydä vaikka jotain muuta lukemaan ne sinulle, jos vaikka sitten uskot että mitä siellä sanotaan. jos ei vieläkään helpota olo pään sisällä, niin mene hyvä ihminen lääkäriin keskustelemaan asiasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jjjjj kirjoitti:

Mulla on nyt menossa 14 päivä siitä lääkkeellisestä vuodosta. Tossa muutama päivä sitten tuli ihan ruskeaa vuotoa ja nyt tulee taas ihan veristä. Onks tämmönen normaalia? Luulin sen ruskean vuodon tarkoittavan ns. loppua vuodolle..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu