Hotelli ilman viinaa

Nurmes on näköjään edelläkävijä myös Hotellipalveluissa. Ilmeisesti joidenkin mielestä Hyvärilän Kartanohotellin asiakkaita pitää saada siirtymään Bompan asiakkaiksi lopettamalla alkoholitarjoilu. Uskomatonta,mutta totta.
16385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Mitä tarkoitat, kerro lisää? Ei saanut viinaa, miksi?

Äänestä

Kartanohotellissa alkoholin tarjoilu kokonaan lopetettu.

Äänestä

Se on sen loppu

Äänestä

Ketkähän ovat olleet ajamassa suositun Hyvärilän Matkailukeskuksen alasajoa viimme vuosina. Onpa yllätys ensi kesänä tuleville leirintäalueen mökkeilijöille telttailijoille ja karavaanareille,kun illanistujaissnapsit jää saamatta. Eipä taida olla iltaisin aukikaan? Olisipa hauska tietää,kuka tätä matkailukeskusta loppujen lopuksi johtaa,mutta pihalla on kuin lumiukko.

Äänestä

Aikoinaan kiellettiin ravintolassa tupakointi,onko nyt suuntaus,että kielletään myös viinan juonti. Mitähän ne keksii tilalle?

Äänestä

Suomen valtio tukee rahallisesti nuorisoleiri/keskus toimintaa nurmeksessa,johtuisko siitä tai luvat menny...

Äänestä

Sehän on nuorisokeskus, ei sinne viina kuulu.

Äänestä
  • Päin vastoin, juuri nuoriso tykkää eniten nauttia alkoholia.

    Äänestä

Nurmeksen ainoa Matkailukeskus hotelleineen on Hyvärilässä,jossa on Karavaanari-ja telttailualueet. Kannattaisi Nurmeksen panostaa karavaanialueeseen,koska sieltä leviää koko paikkakunnan maine pitkämatkalaisten mukana ja oman lehden kautta.

Äänestä

Niin juuri!Tosi hieno paikka!Esim lieksassa ei läheskään saman vertaista paikkaa,eipä meillä lieksassa oo kunnon hotelliakaan.

Äänestä

onko luvat lähteny jostain syystä?

Äänestä

Kyllä kaivattaisiin infoa,vai onko valtakunnallista matkailukeskusta koskevat päätökset sisäpiirin juttuja. Aukioloajatkin on lyhyet kuin päiväkerhossa.

Äänestä

Hyvillä palveluilla varustettu karavaanialue Nurmeksessa esim. Hyvärilässä vetäisi paikkakunnalle varmasti ostokykyistä väkeä kesäisin runsaasti.

Äänestä

Sutki sinne hoitelee rouvia, niin asiakasvirta on taattu.

Äänestä

Konkka koittaa.....
Valtiolla rahat vähissä suojatyöpaikkojen ylläpitäminen vähenee.

Äänestä

Pitäisi nyt viimeistään lopettaa Matkailukeskuksen alasajo ja vaihtaa vetäjät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eipäuskoisi kirjoitti:

Nurmes on näköjään edelläkävijä myös Hotellipalveluissa. Ilmeisesti joidenkin mielestä Hyvärilän Kartanohotellin asiakkaita pitää saada siirtymään Bompan asiakkaiksi lopettamalla alkoholitarjoilu. Uskomatonta,mutta totta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu