Yksi paiva on jumalalle 2 miljardia vuotta, eli raamattu oli oikeassa myos maailman kaikkeuden alkurajahdyksen mukaisesti.
Hiljaiset kristityt, kirkkoon kuulumisessa saatte perinteiset hautajaisetkin ja skitsokohtausten selittaminen jumalan puheeksi on terve asia. Jos alatte ateisteiksi puhutte sitten ihan omianne virallisesti. Nyt kuulemanne puheen voitte selittaa jumalan aaneksi ja pysytte terveiden kirjoissa.
Gravitaatio aallot ennustettiin raamatussa
14
226
Vastaukset
Räämättu ei mäinitse miljärdiä, älkurajahdysta eikä grävitäätiötä. Niin etta se siita.
- Palvelija No 1
Sä olet tylsä.
Luvut on piilotettu sanoihin.
Juutalaiset sanat muodostavat alkukirjaimia isoille luvuille.
Jumala piilotti salaisen tiedon koodilukon taakse.
Pakana uskoiset orjakansat kuulkaa!
Israel on jumalan maa ja kansa erityissuojeluksessa.
Löytyy muuten ainaskin yli 200 atomipommia.
Typerät islamilaiset ovat ämmiä, juutalaisiin verrattuna.
Kyllä me tiedämme, jumala antoi ne pommit ja mahtavan sotakoneiston kaiken tueksi. - Krisselipallo
Se onkin ihmeellistä että jälkikäteen nähtynä raamattu on ennustanut vaikka mitä, vaikka etukäteen ei näitä ennustuksia kukaan osaa lukea.
"Ennustaminen on vaikeaa, varsinkin tulevaisuuden ennustaminen" - Todisteita kehiin
Missä kohtaa raamatussa taas sanottiinkaan, että jumalalle yksi päivä on 2 miljardia vuotta. laitapa se kohta tähän.
- Alkuperäinen honky
Kyllä minä sinulle todisteita annan.
Olet sahajauhopukki.
- Maailmankaikkeutta
Ennustettiinko raamatussa gravitaatio vaiko aallot?
Oliko raamattu oikeassa myös maailman vaiko kaikkeuden mukaisesti?
Onko yhdyssanojen kirjoittaminen yhteen uskovilta kiellettyä.
Onko se jotain syntiä jos sanat yhtyvät?- Honky was here
Suuri vulva ja arkki.
Tulva oli nimenomaan se gravitaatio aaltoliike.
Arkhimedes pelasti eläinkunnan tuolloin.
Raamatussa on kaikki tieto. - Vedä vulva päähäsi
Honky was here kirjoitti:
Suuri vulva ja arkki.
Tulva oli nimenomaan se gravitaatio aaltoliike.
Arkhimedes pelasti eläinkunnan tuolloin.
Raamatussa on kaikki tieto.Suuri vulva?
No kerrankin tuli totuudenmukainen kuvaus raaamatusta.
Ja Arkhimedes ei taatusti ollut kristitty eikä palvonut raamatun jumalaa. - sana saarnaaja
Sana ei saa maata sanan kanssa niinkuin välilyönnin kanssa maataan. Sellainen on kauhistus Herralle!
- Mulli maalta
Vedä vulva päähäsi kirjoitti:
Suuri vulva?
No kerrankin tuli totuudenmukainen kuvaus raaamatusta.
Ja Arkhimedes ei taatusti ollut kristitty eikä palvonut raamatun jumalaa.Joo, se olikin Nooa, joka rakensi sen arkin.
- Hiski+naapurin.kissa
> Gravitaatio aallot ennustettiin raamatussa <
Viestisi olisi uskottavampi jos olisit kirjoittanut sen viisikymmentä vuotta aikaisemmin. - bjkl
Höpö, höpö!
- luulo ei suojaa
"Gravitaatio aallot ennustettiin raamatussa"
Gravitaatioaallot on yhdyssana.
Miksi Raamatuissa ei mainita mitään sukellusveneistä, helikoptereista sekä vielä keksimättömistä keksinnöistä, vaikka Jumalaa väitetään kaikkitietäväksi? Luulisi sellaisen jullin revittelevän tiedoillaan, koska muutenkin on niin saa-tanan olevinaan.- Uskon sotisopa terästä
Oleko torvi?
Helikopterit on luotu Jumalan suunnitelman mukaisesti myöhemmin.
Gravitaatio alllot Jumala loi ensimmäisen seksunnin murto-osan aikana.
Paloautot ymv. myöhemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711437
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411029Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21640- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573