ROCK ME,I'M FAMOUS

Spektaakkeli saapuu meidän kylälle, oikein kaksi iltaa paikallisessa baarissa.
sofia Ruusila, Niko Nousiainen ja Esko Eerikäinen. Wou!!
10301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

hyvää päivää

Äänestä

Friikkisirkus maakuntakiertueella.

Äänestä

Mitä noi sitten tekee jossain baarissa? Miten esiintyvät?

Äänestä
  • Jakavat pillimehuja lapsille.

    Äänestä

Ihan kateeksi käy. Maksaisin mitä vain jos pääsisin paikan päälle näkemään ja kokemaan heidät livenä.

Äänestä
  • Toinen näistä on nähty ja varsinkin koettu livenä. Tuosta seurasi elämäni hirvein morkkis. Mies on niin ylimielinen vaikkei mitään syytä ole :D En tajua mikä minuun meni, mutta ainakaan en olluy silloin oma itseni. Häpeän edelleen kun tuota ajattelen.

    Äänestä

mikä paikka?

Äänestä

no millanen oli keikka? :D

Äänestä

Laulaako ne vai mitä?

Äänestä

Saattaisin kuvitella shown pitävän sisällään että kaikki tähdet näyttävät ja tekevät sitä mitä parhaiten osaavat ja mistä ovat kuuluisia.

Niko istuu sohvalla muniaan raapien koko shown ajan kuten bb:ssä ja tuijjottaa seinään kuten istumisen todellinen ammattilainen. Shown lopuksi hän soittaa vedonlyöntitoimistoon ja sijoittaa koko keikkapalkkion vetoon että Sofia voittaa taloustieteen nobellin ensi vuonna ja kutsuu itseään yrittäjäksi.

Sofia hiplaa kenkiään ylimielisenä ja polttelee ulosottoviranomaisen kirjeitä, sekä haukkuu paikallisia juntteja näiden vaatetuksesta ja tyylittelemättömästä ulkonäöstä. Purkkaarahat hän kaivaa feikkivuitonista ja pistää kuvan kaivamisoperaatiosta samantein instaan.

Eskolle on lavasteiksi tehty ravintolaan sosiaalitoimiston ja työttömyysstoimiston tiskit, joiden väliä hän ravaa pipo päässään ja yrittää selvitä samalla eilisestä krapulastaan. Illan lopuksi hän juontaa sakin ulos ilman paitaa porttikiellon saattelemana.

En ole nähnyt, mutta tämän kaltaiseksi itse shown kuvittelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


8484 kirjoitti:

Spektaakkeli saapuu meidän kylälle, oikein kaksi iltaa paikallisessa baarissa.
sofia Ruusila, Niko Nousiainen ja Esko Eerikäinen. Wou!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu