Maajussit

heille maksetaan n.2miljardia e tukea vuodessa ja vielä etsitään tv::ssä morsianta heille.niinkö avuttomia ja käettömiä ne on ???
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se mitä olen muutaman jakson Maajussin morsianta vuosien varrella tullut katsoneeksi, nuo emännättömät maajussit vaikuttavat paremminkin varsinaisilta pelimiehiltä kuin kädettömiltä ja varsinkaan jalattomilta. Lisäksi kyseiset maajussit tuntuvat asuvan taloaan yksin niin, että omistavat kamarin lisäksi myös tuvan ja keittiön.

Mainos-tv:hän on keksinyt sarjan rahastaakseen mainostajia. Kertoo heille, että tuollainen puoliromanttinen tirkistelysarja saa paljon naiskatsojia, joten se on erittäin kustannustehokas heille suunnatuille mainoksille.

Miksi sitten ei valmisteta myös ohjelmia Työläiselle morsian tai Virkamiehelle morsian. En tiedä, mutta arvelen, että maaseutu on kuvausympäristönä kiinnostavampi kuin tehdas, virasto tai edes kaupungin lähiö. Sitä paitsi kyseisissä ympäristöissä kuvataan draamasarjoja, joihin sisältyy romanttista sutinaa.

Äänestä
  • Kaupunkijormille ja munakarvakuvaajille morsian ohjelma pitää saada!

    Minä ilmoittaudun heti ehdokkaaksi, häät voidaan pitää palokkaan majalla ja ohjelmassa olis tietenkin ansioluetteloiden esittelyä ja tapin heittoa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


peräkammari kirjoitti:

heille maksetaan n.2miljardia e tukea vuodessa ja vielä etsitään tv::ssä morsianta heille.niinkö avuttomia ja käettömiä ne on ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu