Haloskan luotto "0"

kansa ei luota häneen lainkaan.

Mutta kansa luottaa SAULI NIINISTÖÖN,Timo Soiniin ja Juha Sipilään.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288653892837.html

Fanaatikko demari joutuu nyt ottamaan rauhoittavia.
554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kukaan todellinen ihmisoikeuksien puolustaja voi mennä mukaan komiteaan ajamaan maan tunnustamista, joka rikkoo kaikkein epäinhimillisimmillä tavoilla ihmisoikeuksia. DDR rikkoi ja murhasi kylmäverisesti omia kansalaisiaan Berliinin muuriin. Murhia tehtiin muurin perustamisesta sen loppuun asti. Halosta nämä murhat eivät kiinnostaneet. Halosta eivät kiinnostaneet Neuvostoliiton aiheuttama sorto Baltian maissa tai Itä-Euroopassa. Halonen ei välitänyt tsehethenien sorrosta.
Tarja Halonen on pelkkä populisti ja tyhjän puhuja. Pidän Tarja Halosta kaikkien aikojen mainostemppuna, joka on uponnut Suomen kansaan demarilehdistön ja erkko-median kautta. Kansa on uskonut kaiken, jota punamedia on sille suoltanut Halosesta. Nyt media vaikenee Halosen toiminnasta DDR:än hyväksi. Mitä muutakaan se voi tehdä

Äänestä

Luottamus Sauliin on 18 prosentin luokkaa.

Tarkoittaako se sitä, että hänen vaimonsa, koiransa ja kaksi poikaansa on isänsä lisäksi haastateltu, ja vain yksi heistä (?) luottaa häneen?

Äänestä

Koivisto oli merkittävä virstanpylväs presidentin arvovallan romuttamisessa.
Hänestä alkaen tässä maassa ei tosiaiassa ole ollut johtajaa, ihan oikeaa sellaista.
Johtajuuden puute on antanut vallan kaikenlaisille välistävetäjille; lobbareille, lakimiehille, lääkäreille jne.
Pahinta on välistävetäjien aiheuttama epäoikeudenmukaisuus, joka heijastuu pahiten kaikkein vähäväkisimpiin.
Sanokaa nyt suomalaiset, että ette enää jatkossa valitse tuollaisia punikkitomppeleita presidenteiksi.
Koivisto ja haloska pitää vangita ainakin konklaavinsa takia !

Äänestä

Kommari ja "luuseri" politiikkaa Koiviston jälkeen Halos "kassi-alma" kyllä levitti

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pavel rotko kirjoitti:

kansa ei luota häneen lainkaan.

Mutta kansa luottaa SAULI NIINISTÖÖN,Timo Soiniin ja Juha Sipilään.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288653892837.html

Fanaatikko demari joutuu nyt ottamaan rauhoittavia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu