Taitaa kohta Heinlahden puomi olla löksässä. Kepu kepuli ostaa kunnalta etunenässä. Tämmöistä olette sitten äänestänet, yök mitä lypsämistä. Itäis kestää erossa kunnan omaisuudesta ihan luottamuksen vuoksi.
Lököre
19
774
Vastaukset
- venemies
NO miksi et itse ostanut>?
- SYLETTÄÄ
Ei onnistunut PYRKYRIN puomiasia ei Summan suunnitelmat ja nyt vielä Lökören
sekoilut.
KESKUSTA pettää aina!!!!!!- poijupuomi
Kyllä luottamushenkilöillä on muita tarjoajia paremmat tiedot, esim perityistä maksuista ja kustannuksista kunnalle. Kärsii luottamus.
- venemies
En ymmärrä miksi kytketään yhteen summa ja lökerö. tarjous pyynnöt on lähetetetty kaikille halukkaille kukaan muu ei ole tarjonnut mikä siin oikein mättää joku helvatan puomiko?
- P-a vävy
Lököressä on 4 pitkää venelaituria, joista yksi uusittiin vuosi sitten. Kustannusarvio oli yli 77.000 euroa. Vanha, ulkopuolisen silmin käyttökelpoinen, laituri lahjoitettiin pois ilmaiseksi. Nyt ollaan myymässä koko lökören infrastruktuuri 80.000 eurolla. Ei tämä nyt kyllä ihan viisaalta taloudenhoidolta vaikuta, tai siis kunnan ja kuntalaisten kannalta ei vaikuta. Ja sitten menee se puomikin....
- Heppaliini,Hutikka.
Miten räskintien ja heinlahden peltojen puomiasiat liittyy lököreeseen.
Pahalampi on ihan eri asia kun huvivenelaituri ja silakkamarkkinat. - Piiripieni
Puomimies on laiturimies. Puomimies on luottamusmies. Laiturimies on luottamusmies. Juuri näin.
- Podari 2
On sellast tarinaa, että tekis mieli vetää hihaton päälle.
- eagle2
Joutavaa lätinää.onko kunnantehtävä tarjota pienelle joukkolle laituripaikkoja? Kotkassakin laiturit myytiin mikä ihme kansaisia vaivaa kaikillaolisi ollut mahdollisuus ostaa laiturit yksi ainut tarjous jätettiin .
- Terhi+Lami
Kotka ulkoisti laiturit jo vuosia sitten.
- Huutj Poikamies 1
Pystyykö/saako lökörön laitureilla käydä uimassa.
- Jäätelökesä.
Kotkalaiset matonpesijät ovat tyytyväisiä huutjärven matonpesulinjastoon.
- Löököre
Kotka kyllä ulkoisti muttei investoinut edellisenä vuotena uuteen laituriin. Pyhtäällä peti on pedattu yrittäjälle. Kunta investoi 2013 vuonna tosiaan 77000 euroa laituriin ja veneennosto liuskaan. Vanhoilla laitureilla ei näköjään mitään arvoa?? Ostaja itse teknisenlautakunnan puheenjohtajana ja mm. 2013 vuonna kuntastrategia tilaisuudessa ollut esittelijänä Lökören kehittämisasiassa tosin tekninenjohtaja ja teknisen työnjohtajat olleet estyneitä.Näin Pyhtäällä.
- Kauko Salo
Kerrotaan, että takana on isompia nimiä.....
- Harashoo tavarish
Bulvaani-sana on periytynyt venäjän sanasta bolvan eli tyhmyri.
- keskusta on kusta
Ei se mikään suljettu paikka ole, osta vene ja hanki paikka tai voit vaikka hankkia paikan, ei kukaan vaadi siihen venettä. Että se siittä pienestä porukasta, tosin siellä lienee noin 200 paattia, että ei se tässä kunnassa ihan pieni joukko ole, kun perheet huomioidaan. Lautakunnan pj llä on ihan eri mahkut ottaa selville kulut aikavuosina ja tarjousaika on ollut hävettävän lyhyt, sitä paitti eikö kunnalla ollut tarkoitus alueelle etsiä kelluvia taloja? Vai olik huhu? Mutta tää kauppa haisee kepuleiden paskalta.
- Toinen vävy
Maanantaina selviää, kenellä on mun... Eikun kannatusta ens vaaleissa.
- Mussal-ö
Hieno homma että myyvät Lökören venesataman ja kunnalle saavat kassan kuntoon. Voivat ostaa sitten lisää kalliota. Hiihto- ja Lasketteluluolan lisäksi saavat retkiluisteluluolan, poroajeluluolan, moottorikelkkailuluolan,lumisotaluolan ja yhden luolan jossa voivat vaan tehdä lumitöitä. Ovat pyhtään luolaihmiset sitten poissa pilaamasta saariston kesää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa203247Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.162229Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1291857Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101226Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1631127Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501012- 37862
- 54778
- 67721
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30705