Keskusta eurovaalikannatus on lähtenyt jyrkkään laskuun.
Kokoomus on kirimässä voittoon toukokuun eurovaaleissa. Taloustutkimuksen Yle Uutisille tekemän kannatusarvion mukaan kokoomusta äänestäisi eurovaaleissa 23,8, keskustaa 18,1, perussuomalaisia 17,8 ja SDP:tä 16,3 prosenttia vastanneista.
Yle: Keskustan kannatus laskussa
5
<50
Vastaukset
- uusi aika nyt
Ei ollenkaan ihme kun puolue ajaa kaksilla raiteilla, on muka hyvä vaihtoehto nykyhallitukselle joka on mm. liittovaltio sekö tukipakettinyönteinen, kas kummaa kun keskustan johto on myös hyvin eurostohenkinen ikään. Kannattaa muistaa että juuri keskustan ollessa hallitusvastuussa alkoi Kreikan lainoittaminen ja hallituksen yksi ministeri oli Kemin maalaiskunnassa syntynyt tohtori PaavobVäyrynen joka nyt vaalikampanjoi Lapissa hyvin eu ja eurokriittisenä esiintyen esiintyy muka vaihtoehtona kepu komissaari Olli Rehnille. Älkää kukaan antako yhtään ääntä nykyisille hallitus puolueille eikä kepulle. Tuosta Väyrysestä vielä että hän levittää sanomaa että hän muka pystyisi muuttamaan Aldea eurokriittiseksi joka on täyttä kakkaa. Vain Oerussuomalaiset ovat aidosti eurokriittisiä, he ovat pitäneet sanansa, eivät lähteneet kuten sosialisti puolueet viime vaalien jälkeen takit käännettyinä tekemään köyhiä sortavaa kokoomuspolitiikkaa. Rehellisyys maan perii. Keskusta on ollut jo lähes sata vuotta hallituksissa ja sen aikaansaannokset on nähty, miksi ne enää muuttuisi, sama koskee myös muita vanhoja puolueita.
- pari haiventa
ylen demaritoimittajat pissivät hunajaa kun keskustan kannatus vähän laskee, sen hurmoksen näki äsken uutisissa, kun kaljupää vaahtosi eurovaali kannatuksesta.
- :)))
Pari prosenttiyksikön kymmenystä :)))
20.3.-95 Suomenmaan etusivu:
“Keskustalle hyvä torjuntavoitto” (EDUSKUNTAVAALEISSA -11 PAIKKAA!) - siellä menee kaikki
:))) kirjoitti:
Pari prosenttiyksikön kymmenystä :)))
20.3.-95 Suomenmaan etusivu:
“Keskustalle hyvä torjuntavoitto” (EDUSKUNTAVAALEISSA -11 PAIKKAA!)Sipilän ilmoitus liittovaltioon suuntaamisesta on se syy
joka syö kepun kannatusta.
- KannatusLaskeeLisää
Tämä osaltaan selittää kepun kannatuksen laskua:
http://www.suomenmaa.fi/etusivu/vm_ruttasi_keskustan_laskelmat_6830794.html
Lieneekö eurovaalikiiman syytä, että keskusta tarjoaa lukuja joilla ei ole todellisuuden kanssa tekemistä. Luulisi keskustankin jo oppineen, ettei äänestäjille saa valehdella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383839Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91882Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51608Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23731