Turkin EC tulos

Loistavaa duunia jätkiltä! Aku Laakkonen 5. Ja Heni Määttä 7.!! Tehkää perässä ;)
19319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

ei vittu se muija pomppis viittä ja sataa.

Äänestä

ei huhhuh että se muija pomppis

Äänestä

Tytöt ei päässy silti kullille ;)

Äänestä

Kyllä noissa karkeloissa Suomipojan pitää ottaa vähintään 2 voittoa ja on omalla tasolla. Kaikki siitä ylöspäin on upea saavutus. Huippu saavutus on tietty mitali, jonka Mara ja Emppu otti !!!

Äänestä
  • Itse en kyllä Marden ja Emilian mitaleita arvosta.. Syyt: Mardelle kulta ois ollu ainoo oikea ja sit naistenjudo. Akulla loistava viidessija ja tahallaan hävisi pronssimatsin koska ei mitään paskaa mitalia halunnut oikea asenne ruskea vyö eikä musta ni toimii.

    Äänestä

  • Nice Judo kirjoitti:

    Itse en kyllä Marden ja Emilian mitaleita arvosta.. Syyt: Mardelle kulta ois ollu ainoo oikea ja sit naistenjudo. Akulla loistava viidessija ja tahallaan hävisi pronssimatsin koska ei mitään paskaa mitalia halunnut oikea asenne ruskea vyö eikä musta ni toimii.

    Aku ei häviä tahallaan yhtään matsia, korkeintaan Korkkia vastaan!

    Äänestä

  • 35cnv51n kirjoitti:

    Aku ei häviä tahallaan yhtään matsia, korkeintaan Korkkia vastaan!

    ootko tosissas pelle

    Äänestä

  • 4real?!!!! kirjoitti:

    ootko tosissas pelle

    Jätkillä aidot Ralph Laurenin paidat !

    Äänestä

Feikki Laureenit.

Äänestä

Erittäin hyvä tulos. Suorastaan loistava!!

Äänestä
  • joopajoo

    Äänestä

Khasoitäsjoukkuees

Äänestä

Judoliiton sivuilla ei mitään ?

Äänestä

Siellä on näköjään valmennuksen tiedotusosiossa.

Äänestä
  • Judo, tuo syvällinen ja ja henkisesti kehittävä laji??? Häpeän loputtomiin myöntäessäni aloittaneeni judolla, jota kesti 10 vuotta, nyt jo yii 40 vuotta kestäneen kamppailutaitourani. Kun katsotaan näitä judokoiden kirjoituksia, voi vain kysyä, mikä teitä vaivaa? Syvästi häiriintynyttä menoa... Koettakaa etsiä elämäänne merkityksellistä sisätöä.

    Äänestä

  • Oi aikoja kirjoitti:

    Judo, tuo syvällinen ja ja henkisesti kehittävä laji??? Häpeän loputtomiin myöntäessäni aloittaneeni judolla, jota kesti 10 vuotta, nyt jo yii 40 vuotta kestäneen kamppailutaitourani. Kun katsotaan näitä judokoiden kirjoituksia, voi vain kysyä, mikä teitä vaivaa? Syvästi häiriintynyttä menoa... Koettakaa etsiä elämäänne merkityksellistä sisätöä.

    Judo on urheilua ja tämä on judo-aiheinen keskustelupalsta, missä esiinnytään anonyyminä. Mitä odotit? Ps. Olet varmaa kova jätkä kun oot noin pitkän kamppailu-uran selvinny hengissä. Mitä harrastat, aikidoa?

    Äänestä

  • Eli tämän tason saavutus ei riitä judoliiton etusivulle, kun niin paljon parempiakin suorituksia tulee kokoajan :)

    Äänestä

Hei sinä nimimerkki "Kataliitto".
Miksi et uutisoisi ihan itse lyhyesti näistä Turkin kisoista Judoliiton FB sivuille?
Minäkin olen tehnyt joskus niin - se ei ole kiellettyä, vaan todellakin sallittua ja palvelee "yhteistä hyvää"!

Äänestä

Miksei muuten kisoista tosiaan ole mitään juttua liiton sivuilla. Kaikki hehkutus on aina mainosta lajille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Loistavaa duunia ! kirjoitti:

Loistavaa duunia jätkiltä! Aku Laakkonen 5. Ja Heni Määttä 7.!! Tehkää perässä ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu