Olipa valaiseva tämä uusi sarja TV 5:lla. Joka toinen sana tällä kiinteistöpullukalla on per*kele tai per*se. Aviopuolison nimi on ilmeisesti "Vaimo Per*kele", joka yritti tavoittaa puolisoaan puhelimitse. Myötähäpeää perheen ja suvun puolesta, jos lapsia on niin varmaan kiusataan koulussa. En kyllä haluaisi tuollaiselta ylimieliseltä ja huonokäytöksiseltä moukalta mitään ostaa tai olla muutenkaan tekemisissä. On ilmeisesti mennyt faijalla kusta mukaan Jethroa siitettäessä.
Törkyturpa Ruustetti
14
160
Vastaukset
- Epämiellyttävätyyppi
Tämä ihminen oli yksi kamalimpia koulukiusaajia yläasteaikana. Suurimpana huvina tuntui olevan jonkun yksinään seisovan etsiminen ja tämän päälle käyminen henkisesti ja välillä fyysisestikin potkiskellen ja sylkien.
- valitettava moka
Onko Jethro ollut aina lihava, siis teininäkin tms? En ole alunperin turkulaisia niin en tiedä paikkakunnan henkilöhistoriaa. Omat kokemukset nuoruudesta on, että varsinkin lihavat pojat kiusasi ja piinasi muita milloin minkäkin syyn takia, että he saa henkisen yliotteen toisista ennen kuin häntä itseään tullaan pilkkaamaan ulkoisen olemuksen takia. Paradoksaalista on että nää isokokoiset pojat kävi haukkumaan varsinkin tyttöjen ulkomuotoa, varsinkin niiden pyöreämpien.
- rantaeisovijennille
On kyllä hauskoja ohjelmia nykyään telkkarissa, minä kun olen seuraillut tuota farmi, tuota noiden mökkeilyä, näyttää todella ihmeelliselle heidän keksintönsä... ja tuokin vielä että eläimet karkailevat, niitä on sitten kaikkialla.
Kun itse mökkeilen paljon kesäisin, on mökkejä, isällä on, eivät ole minun omistamia, mutta velattomia.
Miksi Jenni-emäntä päästää eläimet vapaaksi tuossa farmi-ohjelmassa jotta kanoja on jo keittiössäkin?- älä sekoa
oletko kenties avohoitopotilas
- en arvosta
Luin vanhan uutisen, että olis Jethro niin selkärankainen mies että on jättänyt morsmaikkunsa alttarille eikä ole muistanut kertoa mielensä muuttumisesta muille?
http://www.egorazzi.com/2009/10/diili-jethro-dumppasi-susan-alttarille.html
On ok, että ihmissuhteet vain jostain syystä loppuu, sitä vaan sattuu kaikennäköstä mutta tuollainen käytös kuulostaa siltä kuin haluaisi antaa toiselle julkisen nöyryytyksen. Tai/Ja on itsellä selkärangan tilalla lapamato, kun ei kanna sen vertaa vastuuta raukkamaiseen tyyliin että kertois mielen muuttumisesta ennemmin kuin just ennen häitä kun ei mitään voi enää perua.
Mut ihan tollasen kuvan Rostedtista sen perusteella saakin, mitä on sitä telkkarissa katellut: huonokäytöksisen, selkärangattoman ja laiskanpulskean helppoheikin, joka ahdistuu eniten siitä, että joku toinenkin saa sanoa väliin jotain. Henkilökohtaisesti en tunne, mutta en kyllä haluaiskaan. - eikannataaliarvioida
Mutta niin nohiin, voi välillä rauhoittuakin :D Myönnän että asiat ovat olleet vähän villiinnyttävia, mutta tämä ei haittaa siltikään ihastustani turkulaisia kohtaan, minulla on liian ptkä aika milloin olen viimeksi vieraillut.
Muistakaa että tämä on erittäin hengenvaarallista ja ystävällistä porukkaa, heillä voi suhteita sotilasjärjestöihin ja moottoripyöräjengeihin.- haistapaskahomopelle
pelkkää epeniksen venyttelyä
- Ei tuu kauppoja
Toi oli hyvä: Jetropullukka ;)
On se läski ukkeli ja törkeä rääväsuu. mieheksi.- itse en kehtaisi 2cm
Näin jetron uimahallin suihkussa mitä tähän nyt sanoisi ettei tule kunnianloukkaus syytettä sanotaanko näin VOI PIENTÄ :)
- Epämiellyttävätyyppi
Oli lihava jo teininä ja kenties on tullut ala-asteella kiusatuksi sen vuoksi. Ehkä ajatteli sitten, että hyökkäys on paras puolustus. Enpä tiedä juuri mitään vastenmielisempää kuin se, että joukolla käydään yksin olevien kimppuun, oli oma historia mikä tahansa. Koulussamme oli eräs ilmeisesti autistinen poika, jonka päälle piti sitten käydä porukalla räkimässä.
On aina yhtä sääli nähdä, että tuollaiset ihmiset saavat julkisuutta ja pärjäävät, mutta arvelenpa, että julkkiksissa on näitä paljonkin, etenkin ns. turhissa julkkiksissa. - 5+4
Ottaako palkkansa kilometrikorvauksina?
- 13+18
Missä Jetron torppa on,voisi käydä huvikseen vilkaisemassa vaikka pyöräretkellä?
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288667987004.html?pos=ok-nln - J;R
Köyhät täällä katkerina itkee... ;)
- Maalainen vaan
Jetron ohjelma oli hauska ja omaperäinen. Ei siis väkisintehtyä huumoria.
Pidin kovasti ja aion katsoa tulevaisuudessakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1411339Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa443892Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1143068Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1272406Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812065Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961771Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3041029Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17820Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143765- 53709