Kai nekin lukee tämän ymmärtämättä asiasta mitään. Tilasin tuplakaista sopimukseeni muutoksen,kun 3G mokkula alkoi pätkimään yhteyksiä.Ehdotettin uusinta Veppi 4G-liittymää,eli paras vaihtoehto vanhaan vrt.
-ok otetaan se,koska alueella on 4G.
Sovittiin pelkkä mokkulan vaihto,entiseen sopimukseen sisältyen,mutta lisähinta olisi 4€ kk/36
-
Sopimus: Maksuaikasopimus 36 kuukautta
Sopimuskauden kesto: 36 kuukautta
Kokonaishinta: 144.00 €
Maksuerä: 4.00 €
Maksuväli: Maksuerät laskutetaan kuukausittain sopimuksen mukaisesti.
-
Toimitetun tilauksen peruutusehdot
Etämyynnissä, kuten puhelinmyynnissä ja verkkokaupassa asiakkaalla on kuluttajansuojalain 6. luvun 15 §:n mukainen oikeus peruuttaa tuotteita koskeva sopimus ilmoittamalla siitä DNA:lle 14 päivän määräajassa.
-
Tilausvahvistus tuli s.postiin ja kaskummaa sopimus olikin tehty 24kk. mittaiseksi,myös jo olemassa olevan sopimuksen(jäljellä n 6kk.)kumottavaksi,vaikka sitä ei ollut sovittu jatkettavaksi,vaan se tehtäneen syksymmällä vanhan sop. päättyessä uusiksi,taloudellisen tilanteen mukaan ja huomioon ottaen-ehkä silloin nopeuden lisäämiseksi,nykyisen ADSL 8MG-> 24MG liittymäksi,painotin asian olevan täsmälleen näin.Eikä puhelinmyyjä tyrkyttänyt sopimuksen jatkamista laajakaistan osalta tälläkertaa asiakkaan toiveiden mukaisesti huomioon ottaen,ok asia selvä.
Myyjä toimitti mokkulapäätteen kotiin nopeasti.
Kolmantena pnä diilistä,soitin ja kysyin miksi sopimus oli tehtykin kokonaisuudessaan myös laajakaistan osalta noin pitkäksi,vastattiin näin:sopimus voidaan purkaa heidän puolestaan 31.3 ja silloin sopimus katkeaa ja laajakaista kytketään pois käytöstä jos en hyväksy tehtyä sopimusta!
Puhelintaltiointia asiakas ei saa kuunnellavakseen,esimies kuunteli ja kertoi as.palvelijalle sen olevan ns. kunnossa.
Tämä näin ilmaistuna nyt,jatketaanko selvittelyä-vai tyydynkö kohtalooni.Osoitteni on DNAn monopoli aluetta,lankayhteutta ei muut voi jakaa.
-ehkä saatoitte ymmärtää-asiakas on aina väärässä.
DNA teki jatko sopimuksen ilman lupaa!
LOHJA 09430
1
206
Vastaukset
- LOHJA 09430
-siirsin oikealle palstalle -http://keskustelu.suomi24.fi/debate/803
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3983297Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151546En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841332- 1081321
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991315Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481165
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801072Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa26975- 33857