onnellisena viilettää Hän. Herää aamulla, vilkaisee vieräänsä. Sydän jyskyttäen ehdotonta onnen sanomaa, antaa suukon rakkaalleen. Nousee ylös ja keittää kahvit. Palaa takaisin viereensä ja herättää hänet uuteen aamuun. Raukeana he nousevat ylös ja aloittavat päivän askareensa. Vaikka he eivät toistaan koko ajan näkisikään, ovat he silti tietoisia toisistaan. Nopea hymy ja katse. Sydämet hakkaavat. Illalla he käpertyvät toisiinsa ja sydämet löytävät yhteisen tahdin.
Tuolla jossain kaukana
7
161
Vastaukset
- ei se niin mene
Haaveita vaan...
- Kaunis ajatus
Hienoahan se on, että ihmiset pitkissäkin parisuhteissa voivat aina vain olla niin rakastuneita toisiinsa.
- ei ollut
kyse pitkästä parisuhteesta. Jokainenhan sen nyt tietää, ettie pitkässä parisuhteessa enää olla kuin kyyhkyläset. Tai jos siltä näyttää, se on pelkkää teatteria.
Niin kuin sekin, että pitkässä parisuhteessa olevat tykkää lähteä lenkille pukeutuen samanlaisiin lenkkeilyasuihin :) teatteria. - kyllä oli
ei ollut kirjoitti:
kyse pitkästä parisuhteesta. Jokainenhan sen nyt tietää, ettie pitkässä parisuhteessa enää olla kuin kyyhkyläset. Tai jos siltä näyttää, se on pelkkää teatteria.
Niin kuin sekin, että pitkässä parisuhteessa olevat tykkää lähteä lenkille pukeutuen samanlaisiin lenkkeilyasuihin :) teatteria.kiva kattella kateellisten naamoja kun nämä lenkkeilijät käsi kädessä kulkivat
jo kolmattakymmenettä vuotta.
Ei teeskentelyä. - Et siis usko
ei ollut kirjoitti:
kyse pitkästä parisuhteesta. Jokainenhan sen nyt tietää, ettie pitkässä parisuhteessa enää olla kuin kyyhkyläset. Tai jos siltä näyttää, se on pelkkää teatteria.
Niin kuin sekin, että pitkässä parisuhteessa olevat tykkää lähteä lenkille pukeutuen samanlaisiin lenkkeilyasuihin :) teatteria.rakkauteen parisuhteessa? Mitä sä siltä kaivatultasi sitten toivot, jos jotakuta täällä kaipaat?
- onnea
En ole katkera, mutta kumminkin.
- vierihoitosotilas
Kiitos paljon kauniista sanoista lauantain iloksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311325Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373863Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1093029Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1242389Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812045Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961761Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.2991006Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17790Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143735- 53699