Mikä terveydenalan uusi yritys tulee siihen vanhaan poliisitaloon? kiinnostaisi tietää näin etukäteen.
uusi yritys somerolle
14
481
Vastaukset
- Annamkk
Samaa mietin. Jos terveyskeskus katoaa niin yksityinen lääkärille olis käyttöä.
Toivottavasti kuitenkin terveyskeskus säilyy täällä.- 7+9
Toivon myös että kaikesta huolimatta terveyskeskus tulee olemaan Somerolla ainakin toistaiseksi. Nyt jo harmittaa ku aukiolo aikoja on supistettu melko kovalla kädellä.Ymmärrän kyllä että kyse on rahasta mutta inhimillisyyttä pitäisi näissä asioissa olla myös.
Tuleva SOTE näyttää kuinka Somerolla tulevaisuudessa tulee käymään.
- yks vaan
eihän se ole tarkoitettu köyhille varakas porukka voi käyttää noita yksityisiä palveluita ja taitaa sitä sielläkin ns.kaupungissanne olla.Ja toivoa saatkin että pääset arvauskeskukseen sekin vielä tulee muuttumaan olen nähnyt kun kaikki yksityistetään äänestä vaan kokoomusta niin näet miten on käymässä köyhien hoitokin.Olemme menossa amerikan suuntaan sen näkee kaikessa kato tv kaikki matkitan tv ohjelmatkin sieltä.
- kylmä sota
Kyllä noita rikkaita on kaikissa kaupungeissa suomessa,ei se kaupunki siihen mitään vaikuta.
Mutta tossa olet kyllä äärettömän oikeassa että suomen hallitus porvari voittoinen kun niin ajaa rajulla kädellä yksityistämistä.se tarkoittanee kohta että pieni tuloiset saavat kuolla kotonaan kun ei ole varaa ostaa palveluita yksityiseltä puolelta niinkuin rikkailla.
- oisko porhoille
Jos se on semmoinen terveys keskus rikkaille köyhät muutenkin tilastojen mukaan kuolee kun syövät ja vetäävät kaljaa ainaskin miehet.
- keuhkopöhö
Kyllä sitä ihan niillä jotka ei kaljaa ees juo on makakirrooseja ja tupakoimattomilla keuhosyöpää...
- LUKEVA 23
VOI TEITÄ TYHMIÄ SOTE TARKOITTAA ETTÄ KAIKKI HUONONEE SIIS KÖYHÄT KUNNAT KÄRSII JA PALVELUITA JOUTUVAT HAKEMAAN NE JOILLA EI OLE AUTOA JULKISEN LIIKENTEEN KAUTTA,JOS NE HUONOT VIELÄ TAKSIT HYÖTYY JOS SAA EDES KORVAUSTA SAIRAS,ESIM.VIIKON LOPPUISIN JA ILLALLA ÄKILLISEEN SAIRAUTEENSA.ENPÄ HALUIS OLLA AUTOTON MUMMO TAI MUUTEN IJÄKÄS KÖYHÄ IHMINEN JOKA KAIKESTA KÄRSII ENITEN TÄSSÄ EU SUOMESSA.mUTTA TARKOITUS ON ETTÄ KAIKKI YKSITYISTETÄÄN JA PALVELU SETELI SYSTEEMI HYÖTYY ASIAKAS MUTTA RAHAT ULKO MAILLE PISTÄÄ NOI NS, YRITYKSET KANTSEE LUKKEA NOITA MEHILÄISIST YNM, ATTERDO JOKA ON AINASKIN TÄÄLLÄÄ PÄIN SUOMMEA RANTAUTUNUT VOITTOA KKUN TEHDÄÄN IHMINEN UNOHTUU TÄYSIN.
- bisnestä kaikki
toivoa saa ei auta kaikki palvelut lähtee ja oikein kaupunki olevinaan kannattaa muuttaa muualle jos suinkin voi ei tietty eläkeläiset sieltä muuta pitää vaan ne säästöt jos sellasia jollain on käyttää sinne uuteen yksityiseen lääkäri asemaan.mitä niitä kakaroille säästöjä lapsilleen pihtailee kaikki vaan omaan terveyteen.,ja hyvin vointiin.
- hullujen huonekko?
No mikä vittu siihen sitten tuli?
- Annamkk
Yksityinen lääkäriasema. En muista nimeä, joku someron joku.
Montaa erilääkäriä oli ja yleislääkärille pääsi samanapäivänä. Somero lehdessä mainoksia on ollut - Sumppi 2
Annamkk kirjoitti:
Yksityinen lääkäriasema. En muista nimeä, joku someron joku.
Montaa erilääkäriä oli ja yleislääkärille pääsi samanapäivänä. Somero lehdessä mainoksia on ollutKiitoksia tiedosta! :)
- marjatta8
On se hyvä että on vaihtoehtoja. Toivottavasti terveyskeskus säilyy näillä nurkilla, mutta jos tarvitsee esim. gynegoloogia, ei tarvitse lähteä Saloon tai Forssaan. Itse kävin Someron Lääkäriasemalla yleislääkärillä kun en jaksanut kipeänä jonottaa päivystyksessä. Käynti maksoi 48 euroa toim. maksu 12,50. Maksusta vähennettiin tiskillä suoraan kela-korvaus 11euroa.
- onkin
Ok.
- sain
Ylös
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191712
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991538Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy371003Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29899Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38861Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50826Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43768Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37760Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56758Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37740