mihin reikään hongisto nylpytti arlinia

otettiinko kuvia

6

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • satasen akka

      Perssupuolueessa jortikkaa esillä kuin käärmenäyttelyssä? Voi hyvänen aika!

    • kikkelinnäyttäjä

      Eiköhän kaikkia kolme ole kokeiltu.

    • MULJAHTI MUKKELIS

      MUISTATTEKO MIHIN REIKÄÄN LIPPOSEN MUIJA MULJAHTI
      KUN TAMPEREELLA TUHOPOLTOSTA KUULI


      Ilta-Sanomat: "Tuhopoltto oli rasismia"

      Kansanedustaja Päivi Lipponen (sd) sanoo, että Tampereen tuhopoltossa kyse on rasismista. - Minä vetoan ihmisiin, että me maltilliset suomalaiset sanoudumme irti tällaisesta sairaasta väkivallasta ja rasismista, Lipponen sanoi tänään julkistamassaan tiedotteessa.

      0

      Ilta-Sanomat: Lipponen veti rasismikortin hatustaan

      Kansanedustaja Päivi Lipponen (sd) sanoo, ettei hän pysty todistamaan, että Tampereen tuhopoltto oli rasismia, kuten hän väitti aiemmin tänään antamassaan tiedotteessa.

      - En pysty todistamaan asiaa. Se on päätelmä, mielipide. Minulla ei ole salaista tietoa asiasta, Lipponen kommentoi IS:lle.
      0

      Päivi Lipponen: Raukkamaista toimintaa (blogi)

      Nyt on raja ylitetty. Enää rasistiseen uhoiluun ei voi suhtautua vähättelevästi tai naureskellen.

      Minä vetoan ihmisiin, että me maltilliset suomalaiset sanoudumme irti tällaisesta sairaasta väkivallasta ja rasismista.

      0

      Iltalehti, keskiviikko 30.3.2011 klo 15.05

      Pizzeriapalosta 10 vuotta vankeutta
      Vakuutusrahojen toivossa tehty tuhoisa tulipalo vei kolmen ihmisen hengen.

      Pirkanmaan käräjäoikeus tuomitsi keskiviikkona Araz Bibanin, 29, kymmeneksi vuodeksi vankeuteen. Bibani oli Tampereen marraskuisen, kolme ihmishenkeä vaatineen pizzeria Julietin tuhopolton pääsuunnittelija. Mies myönsi tekonsa heti poliisin kuulusteluihin jouduttuaan ja auttoi tapauksen selvittämisessä, mikä lievensi hänen tuomiotaan

      Vankeuteen tuomittiin myös Bibanin 22-vuotias veli Aram Bibani, joka on pizzerian virallinen omistaja. Pikkuveli on kiistänyt teon, mutta oikeus katsoi hänetkin syylliseksi ja antoi hänelle 11 vuoden vankeustuomion.

      Niin ikään veljesten kaksi ystävää, tulipalon sytyttäjiksi katsotut Abbas Karim Muhammad, Zakhariya Hassan saivat vankeustuomiot. Abbas sai 9 vuotta 3 kuukautta ja Hassan 10 vuotta ehdotonta vankeutta.

      Miesnelikon tuomiot tulivat törkeästä tuhotyöstä, vakuutuspetoksesta, kolmesta törkeästä kuolemantuottamuksesta sekä neljästä vammantuottamuksesta, joista yksi oli törkeä. Tulipalossa menehtyneiden uhrien omaiset vaativat maaliskuun alkupuolella käydyillä käräjillä kuolemantuottamusten muuttamista tapoiksi.

      Käräjäoikeus tuomitsi myös suomalaismiehen törkeän rikoksen ilmoittamatta jättämisestä. Tuomion päätöksen mukaan mies oli tiennyt vakavan tuhotyön suunnittelusta ja olisi voinut estää sen ilmoittamalla asiasta poliisille.

    • TERVETULOA

      PERUSSUOMEN ROAD SHOW JATKUU
      MYYRMÄESSÄ JA KORSOSSA

      http://jussiniinisto.fi/wp-content/uploads/2014/03/MyyrmakiKorso.jpg

      TULE TAPAAMAAN PERUSSUOMALAISIA KANSANEDUSTAJIA
      LAUANTAINA JA SUNNUNTAINA 29 - 30 MAALISKUUTA

      MYYRMÄEN JA KORSON MAALAISMARKKINOILLE

      LAUANTAINA 29.3. MYYRMÄKI KLO 10 - 11
      Pietari Jääskeläinen, Mika Niikko
      Jussi Niinistö, Johanna Jurva

      SUNNUNTAINA 30.3. KORSO
      KLO 10 - 11
      Pietari Jääskeläinen, Mika Niikko
      KLO 11 - 12
      Jussi Niinistö, Johanna Jurva

    • vastaus Putinille

      Ryssäläisten perskarvat palavat jos yrittävät hyökätä Nato-maahan

      USA UUDISTAA PIKAISESSA TAHDISSA UUDET YDINASEET NATOMAIHIN

      TYYPPIÄ B61-12 OLEVAT YDINASEET ASETETAAN ENSIN SAKSAAN JA ITALIAAN
      JOISSA NE ASETETAAN TORNADO-YDINHÄVITTÄJÄPOMMITTAJIIN
      JA MUISSA MAISSA F-16 HÄVITTÄJIIN

      Tarkoituksena on kärventää ryssäläisten perskarvat, jos
      vyörytys alkaa.

      http://www.spiegel.de/spiegel/vorab/neue-atombomben-fuer-europa-a-958825.html

      Die US-Regierung treibt die Stationierung neuer Atombomben des Typs B61-12 in Europa voran. Im Haushaltsentwurf für 2015 wurden dafür Mittel beantragt. Demnach soll im Frühjahr 2015 damit begonnen werden, die umstrittenen Waffen in die Trägerflugzeuge der europäischen Nato-Partner zu integrieren. Deutschland und Italien nutzen dafür den Jagdbomber "Tornado", andere Länder Kampfjets vom Typ F-16. Die Software der Flugzeuge muss jetzt zunächst angepasst werden. Die ersten Bomben sollen ab 2020 verfügbar sein und kosten nach derzeitiger Schätzung insgesamt etwa zehn Milliarden Dollar. Für eine bessere Sicherung der Nuklearwaffenlager sind 154 Millionen Dollar vorgesehen; Deutschland trägt knapp ein Fünftel der Kosten. Zu den Standorten in Europa, die modernisiert werden sollen, zählt Büchel, die einzige aktive Nuklearwaffenbasis in Deutschland.

    • kautta maan...

      Vallan kamalata tuo perssujen kikkelöinti!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4453
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3208
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2884
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2675
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2529
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2467
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2354
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2055
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe