Kurkussa paiseita (kuva)

Mikä mahtaa olla ?
Vetämätön olo ollut yli viikon ja nuo kohoumat myös, mutta vasta nyt tuli kurkku kipeäksi.

kuva
http://bayimg.com/iamkNaaFJ
1344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

minun kurkkuni näytti tosi samalta, kun olin viime vuoden alusta kk flunssassa, patit lähtivät vasta muutaman kuukauden jälkeen pois, en tiedä mikä oli, eikä (tikkurilan) lääkärikään. ekana oireena oli kurkun/nielun muutos ja sitten tuli kipua mikä oli enemmänkin päivisin ja sitten tuli jatkuva flunssa.

Kannattaa juoda joka aamu kuumaa teetä/vettä, pestä hampaat kunnolla ja jos jatkuu pitkään niin lääkehunaja auttoi ainakin minulla saamaan kaikki oireet vihdoin kuriin. Jos ruokavaliosta puuttuu omega3-rasvoja tai vihanneksi, niin lisää niitä.

Jos olet pussannut tai harrastanut suuseksiä niin kyseessä voi olla pusutauti tai seksitauti. Parasta kumminkin mennä aina ekana lääkärille, jos toteaa, että sairauden on aiheuttanutkin vain bakteeri, niin voi heti antaa antibiootteja eikä tartte kitua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


flunsa kirjoitti:

Mikä mahtaa olla ?
Vetämätön olo ollut yli viikon ja nuo kohoumat myös, mutta vasta nyt tuli kurkku kipeäksi.

kuva
http://bayimg.com/iamkNaaFJ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu