Lompakkoshop.com - kokemuksia?

uskaltaako tilata

Moi,

Kysymys teille, jotka olette tilanneet Lompakkoshop.comista: onko luotettava kauppa?

29

10302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olen tilannu 2 lompakkoa. tuli 3 päivässä. eli on luotettava

    • Lompsakko

      Juu nopeasti tuli tilaus. Ei mitään hässäkkää.

    • epäilevä

      Miten toimii palautus? Eivät vastaa yhteydenottopyyntöihin.

    • LKLB

      Tavara tuli noin kahdessa viikossa. Tuote meni palautukseen, mutta omalla kustannuksella, koska tavarat tulee Maltalta. Eli ei ole mitään asiakaspalautussopimusta. Tuotteessa ei ollut mitään vikaa, mutta oli menossa lahjaksi eikä ollut ihan se mitä haluttiin. Nyt jännityksellä odotan saavatko pakettini, koska myöskään seurantajärjestelmää ei ole ja sanovat sopimuksessaan, että eivät ole vastuussa jos tavara "häviää". Toivon, että asia hoituu kunnialla. Mutta tavara kannattaa tilata varmasti ja tositarkoituksella. Ja jos on kysyttävää, niin kirjoittakaa englanniksi. Kirjoitin 4 viestiä Suomeksi, mutta kun älysin kirjoittaa englanniksi, niin sain vastauksen. Eli palautusosoitteen.

      • joniponi55

        Aasia kunnosss


    • VTuuntunut

      Tilatut tuotteet ei tule ja asiakaspalvelu ei vastaa. Sinne meni rahat. Onkohan itse kaupan perustaja ylemmät kommentit kirjoittanut..?

      • Vihainen1

        En ole minäkään saanut tilaamani tuotetta. Lasku kyllä on tullut. Eikä huoli sähköpostiosoitetta.


      • Kuulostattyhmältä873

        Oletko todella noin sairas ihminen? Jaksat väittää että kaupan perustaja olisi itse kirjoitellut kommentteja Suomi24 palstalle. Kukaan verkkokauppias ole varmaan niin hölmö.


      • Toimitusajat-pitkät

        Pitkät toimitusajat.


      • Anonyymi
        Vihainen1 kirjoitti:

        En ole minäkään saanut tilaamani tuotetta. Lasku kyllä on tullut. Eikä huoli sähköpostiosoitetta.

        Kiitoksia jätänpä tilaamatta.


    • Rahat_menit

      Toista viikkoa täälläkin odotetaan tuotetta. Eipä taida olla luottamista enää tähän puljuun.

    • ewewweweew

      Ei näy tuotetta ei..

      • easyyeasyy

        easykauppa


    • oulussaoulussa

      onko easykauppa menny konkkaan? Oulussa oli.

    • taiwaniii

      Lompakot taitaa tulla suorilta jostain hemmetin taiwanista

    • lombakkoshoppii

      made in china

    • Lompsaakko

      On. En tiä kyllä mistä maasta tulee

    • Anonyymi

      Kaksi viikkoa kestänyt tilauksesta. Menee vielä luvatun 10 arkipäivän sisään, mutta huonolta vaikuttaa.

      • Anonyymi

        Nyt tuli lompakko. 3 viikkoa kesti, ehdin jo säikähtää. On viimeisen päälle hieno kyllä. Vielä kun olisi täytettä sinne.


      • Anonyymi00029
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt tuli lompakko. 3 viikkoa kesti, ehdin jo säikähtää. On viimeisen päälle hieno kyllä. Vielä kun olisi täytettä sinne.

        Täälläkin ollaan odotettu jo useampi viikko. Joululahjaksi tilasin pojalleni. Seurantakoodi antaa tiettyyn päivään mutta ei sen enempään. Toivotaan, että vielä tulisi.


    • Anonyymi

      Tilasin yhden lompakon ollessani reissussa. Jossain vaiheessa tipahti postiluukusta. Meni varmaan yli sen kaksi viikkoa, mutta lämiskä oli näppärästi kirjekuoressa ja juuri mikä pitikin. Palautuksen vaikeellisuudesta paha mennä sanomaan jos tarve oisi.

    • Anonyymi

      Tilasin avaimenperän. Sen jälkeen en en enää ole pystynyt edes kirjautumaan sisään asiakastillileni. Laitoin viestin ongelmasta asiakaspalveluun suomeksi ja sain vastauksen suomeksi. Samalla sieltä kerrottiin kysymättä että lähetys on toimitettu kirjepostina joten seurantakoodia ei ole saatavissa.
      DHL näyttää olevan tietoinen kuitenkin asiasta koska sieltä koodi tuli. Kai se kovta tulee avaimenperäkin.

      • Anonyymi00028

        Sama ongelma. Kun pyydät uutta salasanaa ei sitä saa.


    • Anonyymi

      Tilasin maanantaina korttikotelon, perjantaina tilahti luukusta kirjekuoressa, palauttamisesta en osaa sanoa sillä tilasin melko yksinkertaisen korttikotelon mikä ei mene helpolla rikki.

      Suomessa ei ole kovinkaan montaa paikkaa mistä tilata erillaisia korttikoteloja enkä viitsi Amazonista tilata postikulujen takia,

    • Anonyymi

      Tilasin ensimmäistä kertaa kyseisestä netti firmasta miehelleni joululahjaa. Toimitus muka kestää 5-10 arkipäivää. Mulla meni reilu kuukausi! En tilaa koskaan enään kyseisestä firmasta. Olin pari kertaa yhteydessä heidän asiakaspalveluun ja suuri osa kysymyksistäni kierrettiin. Esimerkiksi pyysin että ilmottaisivat laskuttajalle että toimituksessa on viivytyksiä mutta eivät tehneet sitä. Minun sana ei laskuttajalle riittänyt. Firmasta luvattiin yhdessä tilausvahvistuksessa seurantatunnusta mutta sitäkään en koskaan saanut ja sitäkin kysyin pariin otteeseen. En suosittele!

    • Anonyymi

      Hienoja tuotteita tarjolla, mutta mikä on heidän osoitteensa? Yhteystietojen kohdalla on vain lomake - ei edes sähköpostiosoitetta anneta eikä puhelinnumeroa. Jos valitsee vaihtoehdon, että maksaa myöhemmin Klarnalle, lävähtää pyyntö kertoa henkilötunnuksensa!

    • Anonyymi

      Tilaaminen oli helppoa. Nyt vain odotellaan, tuleeko lompakko koskaan. Kirjaudun tililleni ja klikkaan 'Omat tilaukset'. Tulee vain viesti, että minulla ei ole omia tilauksia.

      Sähköpostissa tuli ilmoitus, että paketti on lähetetty. Tämä tapahtuikin nopeasti. Mutta mitään seurantakoodia ei annettu. Sanotaan, että voi seurata lähetystä kirjautumalla tililleen, mutta omia tilauksia ei edelleenkään näy. Ja kun klikkasin sähköpostin linkkiä kirjautuakseni, se vei minut ruotsinkielisille sivuille, eikä ollut mahdollisuutta korjata kieliasetus suomeksi tai englanniksi. Jouduin siis hakukoneella hakemaan yrityksen suomenkielistä nimeä, jotta pääsin kirjautumaan.

      Joko verkkosivut on suunniteltu päin honkia tai... No, en vielä menetä toivoani. Kai se maltalaisuus on verotekninen juttu vain, ei rikollisuuden oire. En kyllä olisi tilannut, jos olisin tajunnut tarkistaa yrityksen osoitteen ensin. Ja jos olisin lukenut tämän ketjun. Toisaalta, en usko, että yritys voisi kovin pitkään toimia epärehellisesti nykyisen somettumisen aikakaudella. Haluan vielä tässä vaiheessa toivoa, että kyseessä on ajan ja rahan puutteesta johtuva kökkö sivujen ja toiminnan suunnittelu ja että lompakko vielä saapuu; se vaikutti aivan ihanalta. Jos paketti tulee, käyn täällä kertomassa, ettei jää väärää kuvaa. Kerron myös, jos kuukauden päästä ei ole mitään saapunut.

      • Anonyymi

        Paketti on noudettu ja lompakot ovat aivan ihanat. Jotain ongelmaa verkkosivuissa, mutta tuotteet olivat juuri sitä, mitä oli esitetty. Lähettäjän osoitteena oli saksalainen postilokero, ei Malta.


    • Anonyymi

      Ihan kusetusta koko kauppa, älkää tilatko siellä mitään, 90 pvä palautusoikeus muttei mitä maininta että omalla kustannuksella, lisäksi lompakko oli kivikova nahka joka ei vaikuttanut aidolta ja haisi hemmetin pahalle, huijaripuutikki; (

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      74
      5603
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4900
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3224
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2663
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2352
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1595
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1565
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1260
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      865
    Aihe