Moi,
Kysymys teille, jotka olette tilanneet Lompakkoshop.comista: onko luotettava kauppa?
Lompakkoshop.com - kokemuksia?
27
9198
Vastaukset
olen tilannu 2 lompakkoa. tuli 3 päivässä. eli on luotettava
- Lompsakko
Juu nopeasti tuli tilaus. Ei mitään hässäkkää.
- epäilevä
Miten toimii palautus? Eivät vastaa yhteydenottopyyntöihin.
- LKLB
Tavara tuli noin kahdessa viikossa. Tuote meni palautukseen, mutta omalla kustannuksella, koska tavarat tulee Maltalta. Eli ei ole mitään asiakaspalautussopimusta. Tuotteessa ei ollut mitään vikaa, mutta oli menossa lahjaksi eikä ollut ihan se mitä haluttiin. Nyt jännityksellä odotan saavatko pakettini, koska myöskään seurantajärjestelmää ei ole ja sanovat sopimuksessaan, että eivät ole vastuussa jos tavara "häviää". Toivon, että asia hoituu kunnialla. Mutta tavara kannattaa tilata varmasti ja tositarkoituksella. Ja jos on kysyttävää, niin kirjoittakaa englanniksi. Kirjoitin 4 viestiä Suomeksi, mutta kun älysin kirjoittaa englanniksi, niin sain vastauksen. Eli palautusosoitteen.
- joniponi55
Aasia kunnosss
- VTuuntunut
Tilatut tuotteet ei tule ja asiakaspalvelu ei vastaa. Sinne meni rahat. Onkohan itse kaupan perustaja ylemmät kommentit kirjoittanut..?
- Vihainen1
En ole minäkään saanut tilaamani tuotetta. Lasku kyllä on tullut. Eikä huoli sähköpostiosoitetta.
- Kuulostattyhmältä873
Oletko todella noin sairas ihminen? Jaksat väittää että kaupan perustaja olisi itse kirjoitellut kommentteja Suomi24 palstalle. Kukaan verkkokauppias ole varmaan niin hölmö.
- Toimitusajat-pitkät
Pitkät toimitusajat.
- Anonyymi
Vihainen1 kirjoitti:
En ole minäkään saanut tilaamani tuotetta. Lasku kyllä on tullut. Eikä huoli sähköpostiosoitetta.
Kiitoksia jätänpä tilaamatta.
- Rahat_menit
Toista viikkoa täälläkin odotetaan tuotetta. Eipä taida olla luottamista enää tähän puljuun.
- ewewweweew
Ei näy tuotetta ei..
- easyyeasyy
easykauppa
- oulussaoulussa
onko easykauppa menny konkkaan? Oulussa oli.
- taiwaniii
Lompakot taitaa tulla suorilta jostain hemmetin taiwanista
- lombakkoshoppii
made in china
- Lompsaakko
On. En tiä kyllä mistä maasta tulee
- Anonyymi
Kaksi viikkoa kestänyt tilauksesta. Menee vielä luvatun 10 arkipäivän sisään, mutta huonolta vaikuttaa.
- Anonyymi
Nyt tuli lompakko. 3 viikkoa kesti, ehdin jo säikähtää. On viimeisen päälle hieno kyllä. Vielä kun olisi täytettä sinne.
- Anonyymi
Tilasin yhden lompakon ollessani reissussa. Jossain vaiheessa tipahti postiluukusta. Meni varmaan yli sen kaksi viikkoa, mutta lämiskä oli näppärästi kirjekuoressa ja juuri mikä pitikin. Palautuksen vaikeellisuudesta paha mennä sanomaan jos tarve oisi.
- Anonyymi
Tilasin avaimenperän. Sen jälkeen en en enää ole pystynyt edes kirjautumaan sisään asiakastillileni. Laitoin viestin ongelmasta asiakaspalveluun suomeksi ja sain vastauksen suomeksi. Samalla sieltä kerrottiin kysymättä että lähetys on toimitettu kirjepostina joten seurantakoodia ei ole saatavissa.
DHL näyttää olevan tietoinen kuitenkin asiasta koska sieltä koodi tuli. Kai se kovta tulee avaimenperäkin. - Anonyymi
Tilasin maanantaina korttikotelon, perjantaina tilahti luukusta kirjekuoressa, palauttamisesta en osaa sanoa sillä tilasin melko yksinkertaisen korttikotelon mikä ei mene helpolla rikki.
Suomessa ei ole kovinkaan montaa paikkaa mistä tilata erillaisia korttikoteloja enkä viitsi Amazonista tilata postikulujen takia, - Anonyymi
Tilasin ensimmäistä kertaa kyseisestä netti firmasta miehelleni joululahjaa. Toimitus muka kestää 5-10 arkipäivää. Mulla meni reilu kuukausi! En tilaa koskaan enään kyseisestä firmasta. Olin pari kertaa yhteydessä heidän asiakaspalveluun ja suuri osa kysymyksistäni kierrettiin. Esimerkiksi pyysin että ilmottaisivat laskuttajalle että toimituksessa on viivytyksiä mutta eivät tehneet sitä. Minun sana ei laskuttajalle riittänyt. Firmasta luvattiin yhdessä tilausvahvistuksessa seurantatunnusta mutta sitäkään en koskaan saanut ja sitäkin kysyin pariin otteeseen. En suosittele!
- Anonyymi
Hienoja tuotteita tarjolla, mutta mikä on heidän osoitteensa? Yhteystietojen kohdalla on vain lomake - ei edes sähköpostiosoitetta anneta eikä puhelinnumeroa. Jos valitsee vaihtoehdon, että maksaa myöhemmin Klarnalle, lävähtää pyyntö kertoa henkilötunnuksensa!
- Anonyymi
Tilaaminen oli helppoa. Nyt vain odotellaan, tuleeko lompakko koskaan. Kirjaudun tililleni ja klikkaan 'Omat tilaukset'. Tulee vain viesti, että minulla ei ole omia tilauksia.
Sähköpostissa tuli ilmoitus, että paketti on lähetetty. Tämä tapahtuikin nopeasti. Mutta mitään seurantakoodia ei annettu. Sanotaan, että voi seurata lähetystä kirjautumalla tililleen, mutta omia tilauksia ei edelleenkään näy. Ja kun klikkasin sähköpostin linkkiä kirjautuakseni, se vei minut ruotsinkielisille sivuille, eikä ollut mahdollisuutta korjata kieliasetus suomeksi tai englanniksi. Jouduin siis hakukoneella hakemaan yrityksen suomenkielistä nimeä, jotta pääsin kirjautumaan.
Joko verkkosivut on suunniteltu päin honkia tai... No, en vielä menetä toivoani. Kai se maltalaisuus on verotekninen juttu vain, ei rikollisuuden oire. En kyllä olisi tilannut, jos olisin tajunnut tarkistaa yrityksen osoitteen ensin. Ja jos olisin lukenut tämän ketjun. Toisaalta, en usko, että yritys voisi kovin pitkään toimia epärehellisesti nykyisen somettumisen aikakaudella. Haluan vielä tässä vaiheessa toivoa, että kyseessä on ajan ja rahan puutteesta johtuva kökkö sivujen ja toiminnan suunnittelu ja että lompakko vielä saapuu; se vaikutti aivan ihanalta. Jos paketti tulee, käyn täällä kertomassa, ettei jää väärää kuvaa. Kerron myös, jos kuukauden päästä ei ole mitään saapunut.- Anonyymi
Paketti on noudettu ja lompakot ovat aivan ihanat. Jotain ongelmaa verkkosivuissa, mutta tuotteet olivat juuri sitä, mitä oli esitetty. Lähettäjän osoitteena oli saksalainen postilokero, ei Malta.
- Anonyymi
Ihan kusetusta koko kauppa, älkää tilatko siellä mitään, 90 pvä palautusoikeus muttei mitä maininta että omalla kustannuksella, lisäksi lompakko oli kivikova nahka joka ei vaikuttanut aidolta ja haisi hemmetin pahalle, huijaripuutikki; (
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662428Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1842112Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452047Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1191848Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣311771Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1871506Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2151415Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261225En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91012- 801011