kuka haluaa istua takinkääntäjien vihreiden ja vas.liiton kanssa samassa pöydässä,eikä tietenkään hur.rien rasistisen RKP:n kanssa.
Pienpuolueet vit.tuun vaan
hyi saa.tana
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Perussuomalaiset pelaavat itsensä hölmöyksissään jo etukäteen ulos tulevista hallituskuvioista.
Soinin tapainen diktaattori hallituksessa olisi katastrofi Suomen imagolle. Suomensyöjä Soini ottaa mallia Putinin käytöksestä ja halveksii pienempiä puolueita ja vähemmistöjä. Toivottavasti PerusJuntit kuihtuu pois puoluekentältä pysyvästi.
tuossa postauksessasi jotakin irvokasta?? Kirjoitat että RKP olisi rasistinen mutta mitäpä postauksesi sitten viestii..??
Lueppa siitä juntti kun ihan hur.ri tutkija kertoo totuuksia rantaruotsalaisten suomalaisvastaisuudesta,eli rasismista on kyse.
http://svenska.yle.fi/artikel/2013/08/02/herberts-anti-finska-attityder-pa-manga-hall
Ompa hölmöä perussuomalaisilta haukkua pieniä puolueita.
Ps on itse ollut pieni puolue 16 vuotta, ja vain 3 vuotta iso puolue. Puolue perustettiin 1995 ja vasta viimeiset 3 kolme vuotta puolue on päässyt yli kymmenen prosentin kannatuksiin. Ennen sitä puolue oli todella pieni puolue 16 vuotta. Eli kun ps haukkuu pieniä puolueita niin käytännössä haukkuu itseään.
Mutta se on siis nyt iso puolue.
VASEMMISTOLIITTO TUNKEE KANKEE JA ÄNKEE
SISÄÄN SATEENKAARIRAKASTAJIIN
Vasemmistoliiton eli sateenkaarirakastajien homoliitto dumppaa työläistä
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/1830009/sateenkaarirakastajat-vasemmistoliittoon
kusemalla työläisen taskuun
sen takia työläisten tilalla onkin homot siellä
ja viimeinen työläinen erosi vasliitosta
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2968065/paaluottamusmies-jari-aalto-erosi-vasemmistoliitosta
http://ernovalimaki.puheenvuoro.uusisuomi.fi/160455-lapintie-tyoehtodumppauksen-edistajana
Olen monta kertaa ihmetellyt miksi Suomessa ei ole pystytty tätä halpatyövoiman virtaa patoamaan. Toivon hartaasti että suomalaisessa vasemmistoliikkeessä Lapintien esittämiä ajatuksia ei kannateta laajemmin. Vasemmiston ja työväenliikkeen perustehtävä on puolustaa suomalaista työtä, työntekijää ja työ – ja palkkaehtoja. Vaikka se sitten vaatisi työvoiman vapaan liikkuvuuden rajoittamista rikkomalla oikeiston EU:lle määrittelemiä arvoja.
Erno Välimäki
Vasemmistoliiton eurovaaliehdokas
https://www.facebook.com/pages/Sampo-Terho/205004656205052
http://www.sampoterho.net/
SAMPO TERHO
- Olen osallistunut yli 15 000 äänestykseen ja aina kun asiaa on käsitelty, olen äänestänyt unionin liittovaltiokehitystä vastaan. Olen myös Suomen europarlamentaarikoista ainoa talousvaliokunnan varsinainen jäsen. Tuodakseni EU-asioita lähemmäksi kansalaisia, olen julkaisut yli sata blogia, tehnyt videoita, julkaisut Perussuomalaiset Euroopassa -lehteä ja laatinut erilliset eurokriisiä käsittelevät nettisivut, Terho listaa työmaata.
PERUSSUOMEN ROAD SHOW JATKUU
MYYRMÄESSÄ JA KORSOSSA
http://jussiniinisto.fi/wp-content/uploads/2014/03/MyyrmakiKorso.jpg
TULE TAPAAMAAN PERUSSUOMALAISIA KANSANEDUSTAJIA
LAUANTAINA JA SUNNUNTAINA 29 - 30 MAALISKUUTA
MYYRMÄEN JA KORSON MAALAISMARKKINOILLE
LAUANTAINA 29.3. MYYRMÄKI KLO 10 - 11
Pietari Jääskeläinen, Mika Niikko
Jussi Niinistö, Johanna Jurva
SUNNUNTAINA 30.3. KORSO
KLO 10 - 11
Pietari Jääskeläinen, Mika Niikko
KLO 11 - 12
Jussi Niinistö, Johanna Jurva
Miksi ihmeessä minä tulisin tapaamaan rasistisia, sisäänpäinlämpiäviä, yhteistyökyvyttömiä, puoluejohtajastaan jumalan tehneitä punaniskamöllejä yhtään mihinkään? Tuhlaat aikaasi, spammailija.
PERUSSUOMALAISET ON MODERNI SDP vanhan jämähdettyä viranhakuporukaksi
Putinistit eli vasliittolaiset on oikein nimensä muka-isesti
MUKATYÖVÄENPUOLUE eli
Antti Jurhinmäen ja Silvio Modigin äänestäjiä linssiinkuseva
Helsingin seudun hippiporukka
Ihmettelen yhtä asiaa eli sitä miksi putinistit eivät ottaneet
ehdokkaakseen Esko-Juhani Tennilää eu-vaaleihin
Eihän Tennilä englantia osaa eikä pärjää verkostumassa ulkomaisten poliitikkojen kanssa eikä pysty keskustelemaan, koska ei tunne (teoreettisesti) politiikkaa
(ei ulkomaalaisen kanssa voi puhua taisto sinisalon roolista brezhnevin saappaannuolijana koska ketä kiinnostaa)
ja kyllähän Paavo Väyrynen Lapin äänet ottaa
mutta että putinistit tuonkin mokan tekivät
niin se kyllä tarkoittaa että KAIKKI haaveet mepistä saavat unohtaa.
PERUSSUOMALAISET = MODERNI SDP
http://www.esaimaa.fi/keskustelu/Keskustelua+uutisaiheista/Perussuomalaiset+on+selv%C3%A4sti+suurin+ty%C3%B6v%C3%A4enpuolue!/52426
Työväestöön itsensä laskevien henkilöiden joukossa suurin puolue on nukkuvien puolue 29 prosentin kannatuksella. Seuraavaksi suurin on Perussuomalaiset, 23 %. SDP:n lukema on 13 % ja Vasemmiston 6 %. Näin ollen Perussuomalaisten 23 prosentin kannatus on suurempi kuin vasemmistopuolueiden yhteenlaskettu kannatus, 19 %. Kokoomus mainostaa itseään polleasti työväenpuolueena, vaikka kannatus on vain 5 %.
TOHTORI JUSSI HALLA-AHON LUENTO 22.3. 2014 Lapin kiertueella
http://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/sqz65b7p
Ihmisten liikkuminen ja näinollen maahanmuutto on luonnolinen asia. Ihmiset ovat aina liikkuneet, ja monet menestyneet kansakunnat ovat suurelta osin tai kokonaan maahanmuuton tulosta.
Ihmiset ovat aina paenneet huonoja olosuhteita ja pyrkineet sinne, missä elämisen edellytykset ovat paremmat.
Siitä, että liikkuvuus on luonnollista, tehdään kuitenkin nykyään absurdeja johtopäätöksi, sellaisia,
että siirtolaisuus ja maahanmuutto olisi aina ihanaa ja kannatettavaa.
Täytyy muistaa ja ymmärtää, että niin kauan kuin on ollut järjestäytyneitä yhteiskuntia, on ollut myös
maahanmuuttokontrollia. Sen tehtävänä ei ole ollut estää liikkumista ja rajojen ylittämistä, vaan säädellä maahanmuuton laatua ja määrää siten, että yhteiskunnan saamat hyödyt on maksimoitu ja haitat minimoitu.
TOHTORI JUSSI HALLA-AHON LUENTO 22.3. 2014 Lapin kiertueella