Moi!
Osaiskohan joku auttaa kun mun pitää tehä joku yksinkertanen peli c :lla, esim. korttipeli tms.
Auttakaa!! Kiitos!
Osaiskohan joku auttaa kun mun pitää tehä joku yksinkertanen peli c :lla, esim. korttipeli tms.
Auttakaa!! Kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä varmasti osaa. Mikähän on ongelmana?
...Visual C :lla joko MFC:llä tai suoraan API:a käyttäen. Visual C osaa rakentaa sinulle käyttöliittymän ikkunan valmiiksi. Siihen sitten vain lisäilet koodilla (tai käsin) tarvittavat kontrollit ja koodaat niille haluamasi toiminnot.
Jos Windows-ohjelmointi on sinulle aivan uusi juttu, kannattaa varmaan ensin panostaa muutama ilta asian opiskeluun, ennen kuin alat koodata mitään. Tärkeätä on ymmärtää Windowsin tapahtumapohjaisen ohjelmoinnin tärkeimmät periaatteet, eli tapahtumien aiheutuminen, tapahtumien aiheuttaminen ja niihin reagointi (esim. hiiri- ja näppäintapahtumat).
Oma maailmansa on myös graafisen käyttöliittymän suunnittelu. Aloittelijakin saa aikaan Windowsin API:lla tai MFC:llä ihan käyttökelpoisen graafisen käyttöliittymän, mutta näyttävän, monipuolisen, selkeän ja "oikean ohjelman" näköisen käyttöliittymän luominen vaatii yleensä useamman vuoden ohjelmointikokemuksen.
http://www.suomipelit.com/etusivu.php
voin auttaa jos teeet semmoisen tempun että lähetät [email protected] viiruksen hän on nimitäänin seksin lumossa jos s saat aiikaasi jotain kamaalaa niin se varmaan auttaa hänen osite on kuusikon katu 8 53300 lappeenranta puh.050-3452972. kun teet sen niin laitan dikitaaliset käytöohjeet lähetä sähkö postia [email protected] ja kysy