Vaikka toisinaan joidenkin valopäiden

mielestä joku jos toinen, ellei kolmanisa osapuolia lasketa, on lapsellinen: Antakaa niiden kasvaa rauhassa. Liika vesi ei tee kukkaa onnelliseksi, eikä liioin kuiva maa. Aavikon ja monsuunisateiden välinen energia vi olla myös hyväksi.
3116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jaksa kyl sä tiiät.

Äänestä
  • Jaksaa, jaksaa

    Äänestä

on syksyn pimeydessä se mikä valaisee tien.
Aijaha, et sä tainnu tuota kuitenkaan tarkottaa, mutta olkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


spspspsppspsp kirjoitti:

mielestä joku jos toinen, ellei kolmanisa osapuolia lasketa, on lapsellinen: Antakaa niiden kasvaa rauhassa. Liika vesi ei tee kukkaa onnelliseksi, eikä liioin kuiva maa. Aavikon ja monsuunisateiden välinen energia vi olla myös hyväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu