Luotettavimmat autot 2013

Jokos tämä on ollut täällä? Englantilaiset ovat tsekanneet luotettavimmat automallit. Neljä ensimmäistä sijaa menee idässä valmistetuille autoillle, mutta viidentenä tulee vahvasti eurooppalainen Skoda Yeti. Ja myös Superb mahtuu kymmenen luotettavimman auton joukkoon.

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/recommended/most-reliable-cars
9333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

osakseen pelkkää ylistyksen hyminää. MOT.

Äänestä
  • Yeti On hieno auto! 150.000 km kokekuksella voin todeta tämän.

    Äänestä

Skoda ei ole itäauto,koittakaa jo tajuta se,vitun pällit. Se oli itäauto 70- ja 80-luvuilla,mutta ei enää.EI ENÄÄ!

Äänestä
  • Nyt sinä Perkeles munasit totaalisesti ittesi. Eipä tässä ketjussa kukaan ole väittänytkään Sokodaa itä-autoksi. Kiihdyitkin vielä ja syyttä. -Muuten olen kyllä sitä mieltä ns. itäautot tulee Japaniasta ja Koreasta esim.

    Äänestä

  • Taisi papan sohiminen tulla väärään viestiketjuun? Eihän tässä keskustelussa Skodaa ole väitettykään itäautoksi.

    Äänestä

Onha se yeti ruma kyllä, mutta suberb hieno ja parhaita autoja, hattua niille jotka ovat suberbin ostaneet, itse en vielä omista.

Äänestä
  • Yetissä on munaa!

    Kyllä äijätyylinen muotoilu on paljon hienompi kuin muissa kinnereissä, kuten esim. Qashqaissa, Sportagessa tai Huyndain vastaavassa.

    Äänestä

Skeida on vitsi.

Äänestä

Voi, voi, kun se auto on pikkupojille vielä niin uusi ja ihmeellinen asia, että pikku pippeli ihan villiintyy autoja ajatellen. Mun iskä ajaakin sillä ja sillä merkillä! Mun iskä on on kertonut mikä merkki on hyvä ja mitkä huonoja. Hengenlahjoja ei jaettu tasapuolisesti, valitettavasti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Skoda rulez kirjoitti:

Jokos tämä on ollut täällä? Englantilaiset ovat tsekanneet luotettavimmat automallit. Neljä ensimmäistä sijaa menee idässä valmistetuille autoillle, mutta viidentenä tulee vahvasti eurooppalainen Skoda Yeti. Ja myös Superb mahtuu kymmenen luotettavimman auton joukkoon.

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/recommended/most-reliable-cars

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu