Muutama hassu kysymys vaan. Kävin tossa tarkastuksessa nyt ja kaikki on ok, sanoivat että ei tarvitse mitään jatkotoimenpiteitä. Mulla on vuotoa vieläkin ja siitä on 4 viikkoa, mut tänään on tullut enemmän vuotoa, koska e-pillereideni mukaan tänään pitäis just alkaa menkat, elikkä näin. Mietin nyt vain, että onko nyt normaalia esim. käydä kylvyssä, harrastaa suojaamatonta seksiä, vaikka nyt vuotoa jatkuisikin vielä vähän aikaa..? Mietin et milloin se tulehdusriski on ohitse.
Abortti ja 4 viikkoa
hartiaal
1295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hankippa nyt jo se kunnon tulehdus niin ei tartte ikinä enää mistään raskauksista unelmoidakaan, eikä tuu sitten enempää niitä lapsiuhriparkojakaan.
Vai että suojaamaton himottaa... jospa vaikka pitäsit sen kalmankammiohaaras ummessa tai edes kumi väliin kun pitää tosipaikan tullen siitä vastuustas luikerrella lapsia tappamalla?? Normaalistahan toi ei vois kauempana olla...
Sä puhut lapsen tappamisesta samaa aikaa, ku toivot mulle tulehdusta, joka voi olla myös hengenvaarallinen? Tekopyhää sanon minä! Mä kuule kysyn tätä juuri sen takia, ku haluan. Oli kyse sitten siitä KONDOOmittomasta seksistä tai jostain ihan muusta.
"toivot mulle tulehdusta, joka voi olla myös hengenvaarallinen? Tekopyhää sanon minä!"
No mikäli muistat niin SINÄ olet tappanu toisen ihmisen, mutta se lapsi minkä tapoit oli takuulla täysin viaton ja syytön mihinkään... että kumpikohan sen kuoleman ois ansainnu...?!
Ennen wanhaan abortti aiheutti jopa kuolemaan johtavia
tulehduksia. Nykyään abortinvastustajalla ei ole enää sitäkään
lohtua, kun abortista ei juuri seuraa komplikaatioita.
Siksi täytyy ilmeisesti hakea helpotusta huuhaa-tutkimuksista, joissa
abortti aiheuttaa kaikkea mahdollista hampaiden lähdöstä
itsemurhaan. Valitettavasti näitä tapauksia on abortinvastustajan
näkökulmasta niin vähän, että patoutuneimpien vastustajien
on pitänyt lähteä itse ruveta tappohommiin, kun itsemurhiakaan
ei näy ei kuulu.
Saa nähdä kuinka kauan vaahto suussa räyhääminen
aborttipalstoilla riittää näille kotimaisille hörhöille, vai
joko pian jossain taas kilahtaa.
"Siksi täytyy ilmeisesti hakea helpotusta huuhaa-tutkimuksista,"
Niin tottakai kaikki kiperät tutkimustulokset on "huuhaata" kun ei satu raivoisaan murhanhimoonsa seonnutta suosijakiihkoo miellyttään ;))) ja ilman muutahan kaikkien tuleekin uskoo mieluummin jotain vähänkin järkensä pro-abortionistien proppisskeidalla sumentaneen femakkohihhulin "asiantuntevi" nettimutuhuuteluja "totuudesta" :DDD
"patoutuneimpien vastustajien
on pitänyt lähteä itse ruveta tappohommiin, kun itsemurhiakaan
ei näy ei kuulu."
Taitaa kuule hävitä aika kirkkaasti ne ruumisluvut sun sakin murhanhimojen tuloksille.. kuten niille aborttöörien itsemurhaluvuillekin, jotka siis on kuusinkertasia synnyttäneisiin verrattuna.. onneks ;)
Saa nähdä kuinka kauan vaahto suussa räyhääminen
aborttipalstoilla riittää näille kotimaisille hörhöille, vai
joko pian jossain taas kilahtaa.
Kannattaa nyt ensin odottaa vuotojen loppumista kokonaisuudessaan, koska tulehdusriskit on isohkot.
Samoin jos nyt jo haluat kovasti seksiä, etkä pysty enää odottamaan niin kannattaa sitten käyttää kondomia suojana.
kyllä oot vähän lapanen. miettisit nyt maalaisjärjellä ja toivottavasti et saa ikinä lapsia!
Toivottavasti saat lapsia halutessasi. Kannattaa tutustua Itu-projektiin jos abortti alkaa mietityttää ja miksei muutenkin. No toivottavasti ainakin saat elää sen jälkeen kun olet kuollut jos nyt joskus kuolet. :) Uudessa Testamentissa lukee miten ihminen saa iankaikkisen elämän.
Ei millään pahalla (muttei kyl hyvälläkään), mut voisitko siirtyä ton ituprojektis kanssa sille paremmin soveltuvalle sivustolle? Täältä löytyy uskis palstat erikseen, voit siis sinne siirtyä mainostamaan tuota aivojepesulä lahkotoimintaa!
Anna ihmisten keskustella täällä abortista ilman, että siihen sotketaan mitään ihmeen uskontohihhulointia.
Minkä takia joku lapsensa mukavuustappanu omanapanen murhamanta enää ois mitään lapsia ansainnu?
Ihan yhtälailla kuvailemasi ihminen kuin sinäkin tai vaikkapa ihan laillisin perustein abortin saanut nainen tai ihan vaikka kuka tahansa muukin joka niitä luonnollisin keinoin pystyy saamaan.
Ja luonnollisilla keinoilla tarkoitan ihan rehellistä seksiä(jos termi vieras niin kattele googlesta mitä tarkemmin tarkoittaa) enkä mitään sairasta ja luonnotonta keinohedelmöitystä tms.
"vihaan sinua sika!!"
kun näemmä osuu ja uppoo taas niiiin kipeesti XDDD no kuule sitä samaa sulle ja muille murhaajamussuille, pusi pusi... traumakallo luuseri raasu.
"enkä mitään sairasta ja luonnotonta keinohedelmöitystä tms."
Muistappa tää älyvapaa ripulointis sitten kun vollotat krokotiilinkyyneliäs siellä lapsettomuusklinikan jonossa.. että et oo ansainnu lasta sitä kautta, ihan omalla umpikieroutuneella logiikallas ;) ja mitäs sulle muutenkaan kuuluu yhtikäs kenenkään muiden "luonnottomat" lisääntymiset jos ei muka joillekin sairaat lapsen mukavuustappamisetkaan?