Istutimme syyskuussa mansikantaimia. Onko parempi laittaa niille muovipeite maahan nyt syksyllä vai vasta keväällä? Sijaintipaikka n. Oulun korkeudella.
muovi mansikantaimille
Katri
2
387
Vastaukset
- toinen syyskuussa istuttanu...
Minä kyllä ihan siinä istutusvaiheessa laitoin ne muovit. Kait ne voi sitten jälkeenkinpäin laittaa paikoilleen.
Onko muuten vinkkejä miten ne muovin reunat tulisi laittaa maahan kiinni?- Jope
Minä ajattelin ensin panna kiviä painoksi, mutta päädyin laittamaan vähän multaa reunoille. Pääsee paremmin ruohonleikkurilla väleihin. Eikö muoveja ole hiukan hankala saada paikalleen istutuksen jälkeen? Taimet kasvavat yllättävän pian.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377252
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463514- 603241
- 422859
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482546Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272445IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1811745- 471521