Istutimme syyskuussa mansikantaimia. Onko parempi laittaa niille muovipeite maahan nyt syksyllä vai vasta keväällä? Sijaintipaikka n. Oulun korkeudella.
Vastaukset 2
- toinen syyskuussa istuttanu...
Minä kyllä ihan siinä istutusvaiheessa laitoin ne muovit. Kait ne voi sitten jälkeenkinpäin laittaa paikoilleen.
Onko muuten vinkkejä miten ne muovin reunat tulisi laittaa maahan kiinni?- Jope
Minä ajattelin ensin panna kiviä painoksi, mutta päädyin laittamaan vähän multaa reunoille. Pääsee paremmin ruohonleikkurilla väleihin. Eikö muoveja ole hiukan hankala saada paikalleen istutuksen jälkeen? Taimet kasvavat yllättävän pian.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092368Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???331297- 106983
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha634952- 71942
- 48865
- 88818
- 70686
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31676