ajanvaraukset

mistä löydän hyvän "kalenterijärjestelmän" siivousalan yritykselle?
saisin vakiasiakkaat automaattisesti halutuin välein kalenteriin sekä työntekijät kuka menee mihinkin..

alkaa tuo kirjaversio käydä ahtaaksi :)

suositelkaa!!!
355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuli Deja vu:

Tein aikoinaan ravintolan olutlaitteita huoltavalle firmalle ohjelman jossa huoltokäynnit saatiin selkeälle listalle ja huollot sitten kuitattiin yksinkertaisella näytöllä ja uudet huollot huollot luotiin kalenteriin riippuen asiakkaan laitteiston huoltovälistä. Järjestelmästä sitten luotiin asiakaslaskut nappia painamalla Panimolle yhdistäen huoltosopimusravintoloiden huollot yhdelle laskulle, tai ravintolalle jos oli vastuussa maksamisesta.

Tänäpäivänä se olisi selaimella toimiva jossa tabletilla/puhelimella voisi kuitata huollot, näkisi työlistat. jne. Jos tälläisen saisit ilmaiseksi niin kiinnostaisiko sinua lähteä kehittämään moista.

Äänestä
  • " Jos tälläisen saisit ilmaiseksi niin kiinnostaisiko sinua lähteä kehittämään moista. "

    Voitaisiinko kuitenkin ajatella että maksaisit jonkinlaista kannustinrahaa, jos alan ensimmäisenä asiakkaana testailemaan ja käyttämään aikaa tuohon sinun ohjelmaasi? Isoista rahoista ei ole kyse, satasia kuussa korkeintaan.

    Äänestä

  • Kulujen peitoksi kirjoitti:

    " Jos tälläisen saisit ilmaiseksi niin kiinnostaisiko sinua lähteä kehittämään moista. "

    Voitaisiinko kuitenkin ajatella että maksaisit jonkinlaista kannustinrahaa, jos alan ensimmäisenä asiakkaana testailemaan ja käyttämään aikaa tuohon sinun ohjelmaasi? Isoista rahoista ei ole kyse, satasia kuussa korkeintaan.

    Laskeppa ensin paljonko hyödyt järjestelmän käytöönotosta. Kun yrittäjä aikoo hankkia ohjelman yrityksen käyttöön täytyy sen ensin miettiä:
    miksi?
    Mikä on se asia minkä ohjelma ratkaisee?
    Kuinka paljon ongelman ratkaisu tuottaa rahaa viivan alle?

    Jos asiakas ei tiedä mitä haluaa niin yleensä pidetään tuumaustauko ja asiakas menee miettimään näitä perusasioita. Sitten yleensä ratkaistaan asiakkaan tärkein ongelma ja sitten sitä mukaa päästään tilanteeseen että asiakas päättää mitä tehdään eikä ohjelmistotoimittaja.

    Esim meidän kiinteistön siivousfirmalla ei ole oikein hanskassa mitä pitäisi tehdä kuukausittain ja mitä viikoittan. Puhumattakaan että tehdyistä töistä saisi minkäänlaisia raportteja. Ongelma ei liene siivoojat koska heidän työnohjauksessa ei ole minkäänlaisia työmääräimiä tai muitakaan välineitä asian hanskaamiseksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jynssäri kirjoitti:

mistä löydän hyvän "kalenterijärjestelmän" siivousalan yritykselle?
saisin vakiasiakkaat automaattisesti halutuin välein kalenteriin sekä työntekijät kuka menee mihinkin..

alkaa tuo kirjaversio käydä ahtaaksi :)

suositelkaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu