Vapunpäivää varten

aJATTELIN LASKEA joitakin asioita ennen vapunpäivää. Olen mm. arvioinut klausuulin poikkeamaa 4.3 § ja saanut ½ kananmunan palkkiokseni. Aion säilyttää sen kukkimistilassa ja istua kolme kertaa sohvalla.
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Seismolokinen kelloni ei ole pysähtynyt.

Äänestä

Notta laske vielä uudelleen. Sain uuden ½ kananmunan keitettynä.

Äänestä

Vain 4 lukukertaa ja 270 tykkäystä. mITEN TÄMÄ voi olla mahtollista. Oniskoweriowr öaroeapr påerå?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei notta kolmesataa kirjoitti:

aJATTELIN LASKEA joitakin asioita ennen vapunpäivää. Olen mm. arvioinut klausuulin poikkeamaa 4.3 § ja saanut ½ kananmunan palkkiokseni. Aion säilyttää sen kukkimistilassa ja istua kolme kertaa sohvalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu