Jutta ja lapsilisät

kyllä vastuun saa kantaa mutta lapsilisät olis pitäny jättää rauhaan...ne kaikki rahan viennit Kreikkaan eu-pankkien tukiaiset jyrkin kanssa sen vaan kansa muistaa ja nyt vielä lapsilät....oi oi..Rinteen paikka on nyt johtaa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jutta ei ymmärrä lapsista mitään,
eikä taida itse niitä koskaan saadakaan ?????????

Äänestä
  • Jutta kannattaa Sumen homotusta eli hänhän on siis pedofiilein hyysäri. Ei ihme, että haluaa tuhota suomenkieliset lapset ja täyttää maan somalilaumoilla eli ääliömäisillä loiseläjillä.

    Äänestä

Oliko tämä jo Jutan vaalikampanjan avaus?

Äänestä

Kyllä lapsilisän olisi voinut poistaa 3000e tienaavilta eivät tarvitse lapsilisää.on paljon ihmisiä jotka joutuuvat tulemaan toimeen 1000e niille lapsilisä kuuluu koska todella tarvitseevat sen lasten tarpeisiin.

Äänestä

Loparinsa.. Tää oli minusta hyvä leikkauslista.. Kurmastiin lapsiperheitä, sairaita, työttömiä, eläkeläisiä.. Pannikohan jopa Paavoa paremmaksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jutan aika ohi kirjoitti:

kyllä vastuun saa kantaa mutta lapsilisät olis pitäny jättää rauhaan...ne kaikki rahan viennit Kreikkaan eu-pankkien tukiaiset jyrkin kanssa sen vaan kansa muistaa ja nyt vielä lapsilät....oi oi..Rinteen paikka on nyt johtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu