kiinanpaskan ostaneet eivät ede saa mahdollisuutta vältellä suoerkalliita mosaremppoja:
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2014/03/27/autojen-maahantuojat-panttaavat-tietoja-vioista
"Tietyissä Volvon vuosimalleissa voi esiintyä niin sanottu laatupoikkeama, joka pahimmillaan aiheuttaa ison ja kalliin moottorituhon. Maahantuoja on noudattanut alan tapaa, eikä ole tiedottanut autojen omistajille riskistä mitään. Moottorituho olisi kuitenkin mahdollista yrittää välttää tietyin varotoimin"
Volvon maahantuoja panttaa tietoja vioista
7
281
Vastaukset
- hajoo paska
Tuota samaa on jo postattu tänne. Ethän sitä tietenkään ymmärrä, koska on ilmeisesti juotu muutama liikaa jo tässä vaiheessa iltaa.
- autoja vaan hajoaa
Vai pitäisi tuhansiin autoihin vaihtaa kompura jos riski on promillen luokaa ja Volvohan osallistuu kustannuksiin jos tämä pahin mahdollinen skenaario tapahtuu.
Myös omistajilla on vastuu autoistaan ja ylimääräisiin ääniin pitää reagoida, nuo jumithan varoittelee jutunkin mukaan paljon etukäteen. - Gunther...
Gunther ymmärtää vitutuksen, pöndellä rivarissa asuvalta menee melkein puolet nettotuloista kiinanpaskan kuluihin ja sitten joku tulee ja sanoo p@skaa p@skaksi. :D
- aina vaan jaksaa
2008-2009 malleissa laatupoikkeamia. Kiinalaiset osti Volvon 2010. Kiinanpaskaa hei. Amazon-Volvokin on sitten varmaan takautuvasti muuttunut kiinanpaskaksi? Kivahan näistä on jauhaa veteliä mutta voisko edes jonkinlaista realismia ujuttaa mukaan. Vatipäät!
- XC60 jäte
kiinanpaska on yleisnimitys huonolle tavaralalle, valmistusmaasta riippumatta.
Volvohan on ongelmajätettä, - tanssii penarimiehen
XC60 jäte kirjoitti:
kiinanpaska on yleisnimitys huonolle tavaralalle, valmistusmaasta riippumatta.
Volvohan on ongelmajätettä,Sun järjenjuoksus on kiinanpaskaa.
- BEG-7 --
Gyntherille tiedoksi sinne Kehä Kolmosen sisäpuolelle että täältä Kehä kolmosen ulkopuolella ne valtakunnan liki kaikki ok-talot löytyvät!
Ja joskus saat auton hommattua niin älä sit Volvoa ota!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961619
- 741424
- 501347
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041238- 541233
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9965- 36827
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41735