Järkyttynyt

Halonen jyräsi miinapäätöksessä
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Millä tavalla Halonen oli järkyttynyt?

Äänestä

Haloselle se, että Putin marssittaisi joukkonsa tänne ja miehittäisi Suomen on sama kuin uskovaiselle Jeesuksen toinen tuleminen!

Äänestä
  • Luulen Halosen tunteiden Venäjää kohtaan viilenneen pahasti siinä vaiheessa kun Venäjällä aiheellisesti kiellettiin homoseksuaalisen, lesbolaisen tai muuten kieroutuneen sukupuolisen propagandan levittäminen alaikäisten keskuuteen. Samanlaiset lait ovat olleet länsimaissakin aikoinaan voimassa, aika hiljattainkin vielä, mutta ne lienee nyttemmin enimmäkseen kumottu, mitä ei voi pitää yhteiskunnan kokonaisetua katsoen järkevänä päätöksenä.

    Äänestä

Sen päätöksen maamiinoista luopumisesta tekivät hallitus ja eduskunta.

Sitä paitsi ne maamiinat olivat jo niin huonokuntoisia, että ne olisivat räjähtäneet jo niitä maahan laitettaessa.

Olisi tarvittu satoja miljoonia euroja uusien miinojen hankkimiseen joka vuosi. Mistähän nekin rahat olisi otettu?

Äänestä

Niinistön aikana ei ole varaa edes amerikkalaisten ohjusten hankintaan. Ja eihän Salea kiinnosta muu kuin Nallen ja muiden ökyrikkaiden verojen alennukset. Sale siis haluaa korpisoturit rajalle ilman mitään kunnon puolustusta.

Äänestä
  • Ylivelkaiset myytiin ulkomaille!

    Ylivelkaisten tilanne on sikälikin merkillinen, että monessa tapauksessa mitään velkakirjoja ei enää ole olemassa tai ainakaan niitä velalliset eivät saa pyynnöistään huolimatta, eivätkä velkavaatimukset ainakaan näy pankkien taseissa, koska valtiokonttori on ne jo kertaalleen maksanut ja velallinen itse usein jopa kaksi kertaa. Silti suuri määrä ilmeisen perusteettomia velkavaatimuksia on myyty noin 5 %:n pääomahinnalla ulkomaisille perintäyhtiöille.

    Mitään todellista lainsäädännöllistä korjausta tilanteeseen ei ole tulossa ilmeisesti myöskään siksi, että valtio ei ilman vahingonkorvausta voi heikentää velkojen ulkomaisen ostajan asemaa.

    Ilmeisesti asiaa ei voi kajota miltään puolelta, koska silloin paljastuisi, kuinka suuria tyhmyyksiä valtionjohto on tehnyt ja kuinka paljon laittomuuksia on lainvoimaisilla tuomioilla ja valtiojohdon myötävaikutukselle siunattu.

    Äänestä

13

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäbäleis kirjoitti:

Halonen jyräsi miinapäätöksessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu