Nyky naiset ovat hapannaamoja

en siis hauku, sanon vain totuuden. On kurja katsoo kun naiset kävelee nenä pystyssä, vois mennä vaikka naurujoogaan, jotta alkas ulkonakin naurattaa tai kaupan kassalla.
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se opetetaan jo koulussa: naamasta ei kuulu tunteita näkyä jos haluaa olla cool. Ainakin Helsingissä. Kuuluu olla sellainen tympääntynyt ilme jossa mikään ei kosketa. Tämän kun koulussa oppii, onkin helppo jatkaa sitä sitten työelämässä.

Äänestä

Mul on hymytyttö kirjahyllyssä.

Äänestä

Hymyilläänkö me ainaki huomenna koko päivä, muutetaan maata mies/nainen kerrallaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hangon keksi kirjoitti:

en siis hauku, sanon vain totuuden. On kurja katsoo kun naiset kävelee nenä pystyssä, vois mennä vaikka naurujoogaan, jotta alkas ulkonakin naurattaa tai kaupan kassalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu