Pakolaisongelmien yksi suurimmista syistä!

parjanne

Pakolaisongelmat varsinkin Afrikasta ja muista kehittymättömistä maista loppuisi hyvin nopeasti jos niihin suuntautuva avustus vähenisi.

Mitä enemmän taloudellista apua sinne suunnataan niin sitä suurempi syntyvyys siellä tulee olemaan joka taas merkitsee sitä, että nykytekniikalla on mahdollista saada tietoa avustavista maista ja siellä olevasta korkeammasta elintasosta joka taas on suuri houkutin.

Se mihin pitäisi pyrkiä onkin, että KAIKKI avustus olisi annettava ns. tieto-taitona jolloin nämä avustettavat joutuisivat itse auttamaan itseään eivätkä luottaisi siihen, että heitä ulkoapäin syötetään ja autetaan.

Eli kaikki humanitäärinen apu on tehtävä valistamalla ensinnäkin syntyvyyden säännöstelyssä, että jokainen perhe pystyisi itse pääosin elättämään itsensä eikä tarvitsisi lähteä paremman elämän perään Eurooppaan henkensä uhalla.

3

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hömppä-hannu

      Taisit osua naulankantaan! Olen itse ollut samoilla linjoilla jo kauan.

    • miljoonia pakolaisia

      Länsimaat saisi lopettaa muiden maiden luonnonrikkauksien
      ryöstämisen,se on tärkein asia,
      kuten koulutuskin.

      Mitä enemmän kahmitaan toisten omaisuutta sitä enemmän
      meille vyöryy pakolaisia.

      Se on porvarien tahto, mutta muuritkaan ei suojaa ikuisesti.

    • 1,8 milj.

      Käteisen mielestä tarvitaan melkein kaksi miljoonaa lisää:
      https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s
      Eri asia on, miten velallinen EU-Suomi selviää niiden taloudellisesta avustamisesta, kun suomalaisiakin on enemmän työttöminä. Mainitsemasi humanitäärinen apu on tervetullut globaalisessa lamassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      2049
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      130
      1533
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1376
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1244
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1176
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1101
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      922
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      155
      881
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      813
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      779
    Aihe