Keitelevät jo kaalisoppaa ja rakastuneina katselevat kuvia Siperian vankileireistä.
Vapaassa maassa kasvaneet kaipaavat hiukan heikompaa.
Leireillä olisi paikka niin kuin muilla Suomalaisilla.Ei punikkius suojaa anna.
Vapaassa maassa kasvaneet kaipaavat hiukan heikompaa.
Leireillä olisi paikka niin kuin muilla Suomalaisilla.Ei punikkius suojaa anna.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mistä vammanen moista sait lahoon päähäsi? Missä aineissa sekoot?
Ja mihin itse olet pyrkimässä, retku?
Jo neuvostoajan lopulla Viro tunnettiin maana, missä oli runsaasti tarjolla kaikenlaisia kiellettyjä aineita. Suomalaisethan tekivät 1980-luvulla pillerimatkoja Tallinnaan. Ties minkä kemikaalien vaikutuksen alla Suomi24:n päivystävät virolaiset ovat.
Venäläiset lienevät joko "krokotiilin" tahi votkan vaikutuksen alaisena.
Avaajan lääkitys, mulle samaa, se näyttää sekottavan pään tosi tehokkaasti.
Avaja hourii jostain muinaisesta neukkulasta, tyyppi ei selvästikään ole päässyt vielä edes 2000-luvulle, liekö hidas hämäläinen.
Väärät lääkkeet, jotka hidastaa vajakin muutenkin syntymälöysää aivosoluliikettä! Varmaan elättiäitee naputellu avauksen!
Kyllä vasemmisto on haaveillut vuosikymmenet naapuriin liittymistä.
Olet kärsinyt syvistä harhoistasi?
En ole nähnyt palstalla yhtään kirjoitusta "neukkulaan" menosta,
vaatimuksia itsenäisestä suomesta kylläkin.
avaaja kuuluu niihin jotka haluavat meidän elävän EU vallan alla,
jotkut hyötyvät siitä,suurfirmat ja heidän kannatajansa,
ne rikolliset ainekset jotka myivät itsenäisyytemme,
ensin vähän ja aina vain lisää.
Tämä ei ole se EU mihin liityttiin,
"avaaja kuuluu niihin jotka haluavat meidän elävän EU vallan alla,
jotkut hyötyvät siitä,suurfirmat ja heidän kannatajansa,
ne rikolliset ainekset jotka myivät itsenäisyytemme,
ensin vähän ja aina vain lisää."
Ukrainassa laillisen hallituksen kumonnut Kiovan vallankaappausjuntta koostuu täsmälleen samanlaisista aineksista. Suomessa ei väkivaltaista kumousta aikoinaan tarvittu; kansa saatiin armottomalla ja aukottoman yksituumaisella propagandalla "äänestämään oikein".
"Tämä ei ole se EU mihin liityttiin"
Paavo Väyrynen kyllä yritti varoittaa jo v. 1994, miten Suomen lopulta kävisi. Hän oli oikeassa myös niin euron kuin EU:n perustuslainkin suhteen. Väyrysen osa on ollut epäkiitollinen Kassandran rooli. Miten Väyrystä onkaan parjattu ja haukuttu Suomen valtamediassa. Miten moni Väyrysen ennustus onkaan käynyt tarkalleen toteen.
Hyvät suhteet ja paljon tuottoisaa kauppaa..
Hyvät suhteet eivät ole vain Suomen, vaan koko Euroopan edun mukaista, mitä Venäjän-politiikkaan tulee. USA tässä yrittää repiä Eurooppaa ja Venäjää erilleen, koska pelkää yli kaiken sitä mahdollisuutta, että syntyisi USA:sta riippumaton uusi maailmanmahti Lissabonista Vladivostokiin, pohjoisten kansojen Euraasia, jonka taloudellinen voima (Euroopan ansiosta) olisi suurempi kuin USA:n ja sotilaallinen mahti (Venäjän ansiosta) USA:n veroinen. Venäjä olisi Euroopalle paljon edullisempi ja luonnollisempi kumppani kuin Atlantin takainen USA. Siksi USA yrittää nyt hinnalla millä hyvänsä eristää Venäjän Euroopasta.
Obama lyömässä kiila velkasen Amerikan takia..
Eiköhän se ole Venäjä joka itseään eristää jatkuvasti.
Ainakin Koroljov tunnustaa ettei rusakko ole taloudellinen mahti.
Venäläiset ovat järkeviä ihmisiä"
Venäjä voitti aikoinaan talvi- ja jatkosodan, muistuttaa professori
Matti Klinge. Siitä huolimatta Venäjä ei vaatinut koko Suomea vaan oli tyytyväinen 1700-luvun rajaan.
- Venäjä ei ota Suomea vaikka tarjottaisiin, Klinge kärjistää.
Klingen mukaan venäläiset tietävät, että Suomi on maaperältään köyhä ja kurja. Suomessa ei ole luonnonrikkauksia.
- Ja suomalaiset ovat itsepäisiä ja kiukkuisia. Venäläiset ovat järkeviä ihmisiä. On turhaa aiheuttaa ongelmia, kun ei ole mitään voitettavana.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288672609249.html?pos=ok-nln
_______________________________________________________
Emme me kovin itsepäisiä tunnu olevan kun tanssimme EU.n
käskyjen mukaan.
Venäjälle ei ole mitään hyötyä tapella EU maiden kanssa,
miten käy heidän kauppansa jos tämä takku jatkuu?
Mistä EU ottaa energiaa jos kaasuhanat suljetaan?
Nyt pitäisi ottaa järki käyttöön.
Stub lupasi USA:lle että jos kok, voittaa vaalit niin Suomi liittyy
natoon, siihenkö tällä pyritään,
kaikki mediat toimii tuon tavoitteen saavuttamiseksi.
Kunpa kansa ei suostuisi sumutettavaksi.
" Ja suomalaiset ovat itsepäisiä ja kiukkuisia. Venäläiset ovat järkeviä ihmisiä. On turhaa aiheuttaa ongelmia, kun ei ole mitään voitettavana."
Venäläiset ovat järkeviä? Millähän tavalla tuo näkyy.
"Venäjälle ei ole mitään hyötyä tapella EU maiden kanssa,
miten käy heidän kauppansa jos tämä takku jatkuu?"
Tuskinpa tuo Putinia ja muita olikarkkeja kiinnostaa kun omat pankkitilit ovat täynnä tuohta.
"Mistä EU ottaa energiaa jos kaasuhanat suljetaan?"
Tässähän haetaankin ratkaisu tuohoh ongelmaan. Toivottavasti EU saa lopulta korvattua kaasut niin ei pääse Putnin kiristämään.
"Nyt pitäisi ottaa järki käyttöön."
Joo, venäläiset eivät kunnioita sellaisia jotka vain puhuvat.