Pekka Reikaisen esitelmät tv7

ihmetyttää.

Imetyttää pekan esitelmät elämän synnystä, ei meille kouluissa eikä kirjoissa opetettu moista, vai eikö ihminen ole ennen uskovainen että uskoisi luomistarinaan.

10

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä pekka

      Joitain hänen esitelmiään oeln katsonut erittäin ntodennut.

      • edelliseen

        oho, johan jäi sanoja pois mutta hyvät luennot Pekalla.


    • Pekka On Oikeassa

      Pekka osaa kertoa Luomisen.Oikean Luomisen.Jumala puhalsi ELämän Hengen Ihmiseen!Pekka tietää mitenkä asiat ovatten!

      • Ei kyllä näytä tietävän, tai sitten valehtelee kovasti. Uskokaa mitä uskotte, mutta reinikaisten propagoima tieteen korruptio on soo soo.


    • Homous loppuu
      • Tästä jotain

        Luomistyöhön ei kuuli mikään rikkinäisyys. Rikkinäisyys aiheutuu ja lisääntyy syntiinlankeemuksen seurauksena.


      • voi Sylvi sentään
        Tästä jotain kirjoitti:

        Luomistyöhön ei kuuli mikään rikkinäisyys. Rikkinäisyys aiheutuu ja lisääntyy syntiinlankeemuksen seurauksena.

        Reinikaisen jutut,tiedemaailma nauraa sen jutuille maha kippurassa eihän sen tarinoita voi kertoa esikouluissakaan


      • Miten homoutta sitten voi olla olemassa, jos kaikki on muka luotu?


    • oppia ikä kaikki

      Jumala ei ymmärrä mitä tekee

      • Kopiokone.

        Vastaus löytyy Raamatun alkulehdiltä. 1Moos.5:1. Kun Jumala loi ihmisen, teki hän hänet Jumalan kaltaiseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      40
      2380
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1426
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe