Olen kerran elämässäni käynyt porvareilla , ei tiennyt mitään ja sen mitä kertoi oli niin keksittyä. Esim. Menisin naimisiin , no joo olin kylläkin jo naimisissa, mutten esitellyt sormusta.
Koitti onkia elämästäni jotain, koitti kepillä selvästi jäätä jutuillaan.
Nyt soitin huvikseni tv:n mainostamalla selvinnäkijälle. Sama juttu ei nyt tiennyt mitään, mitä en jo olisi itsekin päätellyt .
Kun kerroin hankalasta naapurista, niin toki tiesin , että hänellä on ongelmia.
Tai kuulin , että minulla alkaa parisuhde parin vuoden kuluttua, niin mikähän tämä olemassaoleva suhde sitten on ?
Nooo,, toki elämässäni ei ole mitään suurta ongelmaa, ja asiat joita mietin olisin suonut selvinnäkijän kertovan minulle, ilman että kerron ne itse. ( kuten lapseni terveydestä).
Astraltv
11
403
Vastaukset
- Uteliaalta
Oletko mahdollisesti soittanut AstralTV-ohjelmaan, josta kirjoitetaan Plazalla?
Kerro kokemuksestasi.- Astral tv
Nyt soitin huvikseni tv:n mainostamalla selvinnäkijälle. Sama juttu ei nyt tiennyt mitään, mitä en jo olisi itsekin päätellyt .
Kun kerroin hankalasta naapurista, niin toki tiesin , että hänellä on ongelmia.
Tai kuulin , että minulla alkaa parisuhde parin vuoden kuluttua, niin mikähän tämä olemassaoleva suhde sitten on ?
Siis ei voinut kertoa mitään,, mitä en osaisi jäsentää itsekin omassa elämässäni. - Anonyymi
Astral tv kirjoitti:
Nyt soitin huvikseni tv:n mainostamalla selvinnäkijälle. Sama juttu ei nyt tiennyt mitään, mitä en jo olisi itsekin päätellyt .
Kun kerroin hankalasta naapurista, niin toki tiesin , että hänellä on ongelmia.
Tai kuulin , että minulla alkaa parisuhde parin vuoden kuluttua, niin mikähän tämä olemassaoleva suhde sitten on ?
Siis ei voinut kertoa mitään,, mitä en osaisi jäsentää itsekin omassa elämässäni.Ei ka ne porvarit mitään tiedä, muutenkos tämä maailman meno tällaista olisi,
Toista se on Venezuelassa ja Pohjoiskoreassa sekä sekä Kuubassa, tietämystä kyllä löytyy.
- porvarivai
Niin, ei ne porvarit ehkä mitään tiedäkkään, povarit sen sijaan saattaa joskus tietää vaikka mitä ;)
- Selvennys / ibad
Automaattikirjoitus tekee tepposia ,kun ehdottaa sanoja, joita tulee sitten hyväksyttyä. Eli povarit ei tiedä mitään. !!
- Anonyymi
Selvennys / ibad kirjoitti:
Automaattikirjoitus tekee tepposia ,kun ehdottaa sanoja, joita tulee sitten hyväksyttyä. Eli povarit ei tiedä mitään. !!
Ne ei tiedä mitään jotka menee ihmeen "povareille! tai jollekin puhelinennustuslinjojen taikka ohjelmien "ennustajille soitteleen. niikku vaikka sitä että semmosilla povareilla ei ole mitään tekemistä oikean selvänäkemisen kanssa. Kannattasi varmaan hiukan ensin selvittää, että kenelle menee niin vois siitä jotain parempaa kokemusta jäädä. Itse olen enemmän kuin tyytyväinen omaan luottonäkijääni.
- t6t6t6t6
3,35 €/min, 10 minuuttia = 33,50 € miten joku voi haksahtaa noin pahasti, että soittaa tuonne ASTRALTV :hen
- reinos
Älä kuitenkaan arvioi ennustajia yleistäen näiden TV-julkisuudella ratsastavien pakankääntäjien perusteella. Ovat ikävä kyllä sitä tavanomaista heikompaa luokkaa mitä on todella paljon. Hyviä ja osuvia on vähän. Olen muutamia kertoja parinkymmenen vuoden aikan kysynyt eräältä. En siis läheskään joka vuosi. Olen aina ollut vähän ihmeissäni mutta tyytyväinen.
- KerronTyöstäsiPAH
Nyt Astral tv llä taitaa mennä jo huonosti , metsästävät asiakkaita lähettämällä tekstiviestejä( markkinakiellosta huolimatta, Minulla on markkinointikielto, en halua tekstiviestejä. )
- Anonyymi
En ole ennustajilla käynyt ja nämä tv ennustajat ovat kaikki viihdetarkoituksella tehty ohjelma on suunnattu tyhmille. kuuntelen nyt tätä ohjelmaa ja eihän tuo Srija ainakaan mikään näkijä /tietäjä jne.... ole.... Ei voi kun nauraa noille joko on oikea soittaja tai sitten on nämä ns: ennalta sovittu soittaja jonka tarkoitus on luoda lume kuvitelma että tietää sinun tulevaisuudesta jotain..... Kyllähän sen nyt näkee tästäkin henkilöstä ettei se mitään tiedä, osaavat vain johdatella ja poimia oikeat soittajan jo antamat vastaukset,omina .... onpas hassua.... onko suomalaiset oikeasti noin tyhmiä? Eihän kukaan oikeasti voi tuohon uskoa?? Aika sottainen näköinen tuo Seija Laukkanen.
- Anonyymi
Miten itse? Ainakaan kielioppi ei ihan osu lankulle…
Rumaa haukkua ketään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst15311018Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i474205Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58643958Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1953653PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1013476Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1013330Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.731980Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161285Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt155978Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun268934