Pitäisikö ummikko banjon soittajat

pakottaa opettelemaan Suomenkieltä?

Näitä ummikkojahan tuntuu riittävän rannikolla.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Etkösd tiedä, että banjo-musiikki on kovassa huudossa nykyään.
Monissa hiteissä on banjomusiikkia ja ovat listojen kärjessä.

Äänestä

Pitäisikö ummikko n.fenno opettaa kirjoittamaan "Suomenkieltä?

Mitä innokkaampi "kielisoturi" sitä heikompi oma suomen kielen taito?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pitäisi kirjoitti:

pakottaa opettelemaan Suomenkieltä?

Näitä ummikkojahan tuntuu riittävän rannikolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu