TAMPOONIPALLO-TURNAUS?

Viikkoset-lehdessä oli juttu tampoonipallo-turnauksesta, jossa kahdella pojalla oli ne tampooni-mailat kädessään...kyllä repesin!
Joo, ennemminkin mailat muistuttavat vanupuikkoa, kuin tampoonia, kun tietääkseni tampoonissa on naru, eikä keppi:D
Vähän isompaan reikään tarkoitetut tampoonit, joo!
13350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mitehän onkohan siinä pelissä punaviiva????

Äänestä

Ja pelaajalle nostetaan keltaisen kortin sijasta pissainen Tena ja punaisen kortin sijasta verinen Libresse :D

Äänestä
  • EIKÄ...päivän parhaat naurut xD

    Äänestä

Tampoonit mukaan.
nim. Liukas-Leena

Äänestä
  • Ota vain, niitä voi sitten pyöritellä narusta pidellen ja kannustaa joukkuettaan. Kaipa niissä väriäkin saa olla.

    Äänestä

olevan järjestelyissä mukana, siinä on suuri joukko päälliköitä miettinyt asiaa useamman viikon ajan miten asia voidaan toteuttaa.

Toiset osaa, Esedu ei.

Äänestä
  • Tampooneillahan se homma toteutetaan...

    Äänestä

Hauskoja vitsejä olette lajista keksineet! Tapahtumaa järjestämässä olevat nuoret ovatkin kommentoineet, että tarkoitus on pitää hauskaa yhdessä. On tietty ymmärrettävää, että kaikesta uudesta tehdään vitsiä, kun ei aikaisempaa kokemusta ole. On mielestäni kuitenkin typerää, että tapahtumaa pilkataan netin keskustelupalstoilla nimettömänä. Kuinka monta opiskelijalähtöistä liikuntatapahtumaa järjestetään Mikkelissä? Niin, miettikääs uudelleen ensi kerralla. Kannattaa kokeilla ensin, ennen kuin tuomitsee:)!

Äänestä
  • Täysin samaa mieltä kirjottajan kanssa. Onneks löytyy näitäki ihmisiä jotka on avoimia uusille asioille. Turnaus kuulema kuiteki täynnä että nuorten joukossa innostusta ainaki on!! :)

    Äänestä

  • positiiivisuutta kehiin kirjoitti:

    Täysin samaa mieltä kirjottajan kanssa. Onneks löytyy näitäki ihmisiä jotka on avoimia uusille asioille. Turnaus kuulema kuiteki täynnä että nuorten joukossa innostusta ainaki on!! :)

    Saahan sitä typerille asioille vitsailla ja nauraa:D, kukaan ei sitä vissiin kiellä, vai?

    Äänestä

  • Tarviitko sinä itse pilkkaajien oikeat nimet, kun mielestäsi nimettömänä ei saisi pilkata? Eihän täällä kukaan muukaan omilla nimillä kummemmin kirjoittele!
    Ja toi tampoonipallo-turnaus on kyllä kieltämättä aika naurettava, siitä ei pääse mihkään.

    Äänestä

Onko tässä tampooni hommassa otettu huomioon nyt kaikki eettiset asiat??? Voiko esim islamilainen osallistua tällaista naista halventavaan aktiin?? Itse kuvittelisin että naista kunnioittavalle islamilaiselle tällainen viiteyhteys naisen kuukautiskiertoon on todella oikeasti halventavaa!!!!

Äänestä

Joo miehelle kyllä koskeminen kuukautissuojaan aiheuttanee joutumisen helvettiin. Jos silläkään selvinnee ja ainakin ne 7 neitsyttä jää saamatta!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


super-hyber-OB kirjoitti:

Viikkoset-lehdessä oli juttu tampoonipallo-turnauksesta, jossa kahdella pojalla oli ne tampooni-mailat kädessään...kyllä repesin!
Joo, ennemminkin mailat muistuttavat vanupuikkoa, kuin tampoonia, kun tietääkseni tampoonissa on naru, eikä keppi:D
Vähän isompaan reikään tarkoitetut tampoonit, joo!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu