Mikä teidän myyjien/baarimikkojen ongelma niinku on? Helevetti en astu tähän räkälään enää jalallanikaan vaan heinolan suunnan baarit voittaa. Repikääs pellet siitä. Noh mä kävin siellä ja vitun huonoa asiakaspalvelua. Tiuskitaan ja ylipäätään ollaan kokoajan vittu naama norsunperseellä. Eräski akka alkaa naputtamaan, että tuoppia ei saa viedä tupakkahuoneeseen. Siis joo en tiennyt kun olin miltein ekaa kertaa siellä. Mutta vois sen vittu sanoa asiallisemmin! Eikä tälleen: "Vittu sinne ei saa viedä tuoppia jätä se saatana sinne hyllyyn ymmärrätkö?" Ärh mikä on ongelma niinku? Olisko alan vaihto paikallaan? No yhdelle myyjälle propsit osaa pitää päänsä kiinni. Asiakkaatkin on ihmisiä helevetti soikoot. Pidän/pidin cheriä ihan hyvätasoisena karaokebaarina. Mutta sitten nämä eräät myyjät on käytökseltään ku keskenkasvuisia kakaroita. Arvatkaa onko kiva juhlia siellä? EI. Ja siksi tämä miehenalku vaihtaa kapakkaa samoin tein. En suosittele kellekkään tätä paikkaa niin kauan kuin käytös alkaa muuttua. Saatanan pellet hankkikaa elämä.
Lahden cheri ravintola... PASKA PALVELU!
17
4201
Vastaukset
- Vittu kun vituttaa..
Just niii eli vittuvittuvittuvittuvittu....
- Inhottaavaanoikeesti
Tapa sä ittes.
- AiSinäVai
Niin, teepä sä niin, vitun vikisevä manteliaivoapina! Ime persettä!
- *****
Luulin noista otsikon tähdistä, että meinasit 5 tähden palvelua saanees :D
- Heinolan Jylli
Muuten samaa mieltä, mutta tuo tuopin jättäminen tupakkahuoneen ulkopuolelle ei ole Cherin oma määräys vaan pohjautuu lakiin. (mutta tietty se henkilökunnan pitää ystävällisesti sanoa, ja siitä pitää olla tieto myös tupakkahuoneen ovella).
Eli saatoit olla siellä suurinpiirtein ekaa kertaa, mutta oletkos käynyt muissa baareissa kun et tätä tiennyt.
Jos Heinolassa tämä sallitaan, se kertoo sen että lakia ei siellä noudateta. - Kullanarvoinen neuvo
Jos haluat, edes vähänkin onnellisemman ja täysipainoisemman elämän, niin jätä se baareissa pyöriminen.
Mitä se baareissa pyöriminen on? Eihän se ole likikään ihmisarvoista elämää.
Kaikennäkösiin tilanteisiin joutuu. - Inhottaavaanoikeesti
Siis miksi tupakkahuoneeseen ei saisi sitten viedä tuoppia? En käsitä. Ahaa ettei mene liikaa röökiä kaljan kanssa ja ettei vaan luokiteltaisi baarissa polttamiseksi koska olut tupakka. Vittu mitä paskaa.
- ex-kyyppari
"Inhottavaaoikeesti"muistathan sen että ravintola saa valita asiakkaansa kuten myös sä paikkasi.
Jotenkin AP:n tekstistä huokui yletön raivo.Siinä hän on kyllä oikeassa että käytöstavat oltava ja heille lupa huonosta ilmoittaa. Käytöstavat koskevat myös asiakkaitakin..
Voit AP olla onnellinen,et tarvitse kyseistä baaria ja tuskin se kaipaa sua.
Lukekaa lakipykäliä niin tiedätte mitä tarkoittaa alkoholilainsäädäntö.
- sätkät
Hyi kauheeta tupakansavua, siihen voi myrkyttyä ja parhaimmassa tapauksessa kuolla-. Olen röökannut jo neljännesssä polvessa koko ikäni ja aika tervaskantoja ollaan oltu. Mummo täyttää kohta sata ja itse ei kykene käärimään sätkiään, jolloin toki nuoripolvi tekee mummolle sätkät varastoon. Ravintolamyyjät ovat olevinaan jotain erikoista tai muita parempia, ovat kuitenkin samoja kuolevaisia asiakkaidensa kanssa.
- Isoahti
Pysy Heinolassa
- lahtirules
Pysy sä juntti siellä heinolassa tai äitis helmoissa, älä tuu pelle lahtee vinkumaan
- Lahtirules
Seurustelen siskoni kanssa.
- VoiLapsiParkaa
Lahtirules kirjoitti:
Seurustelen siskoni kanssa.
Aloittaja on jo ilmeisen aikuistunut yli neljässä vuodessa ja hyvä niin!Tämä ikivanhan ketjun kommentima "Lahtirules" on tod.näk. ihan ekan tietsikkansa saanut vanhemmiltaan ja nyt kirjoittelee "niin hurjia" iltaisin, kun vanhemmat nukahtaa....
- Lahtirules
Mulla seisoo vaan kun sukulaiseni nään!
- Bud
Silloin kun nää 2 pellee elikkä omistajan pojat rupee tekee töitä cherissä tyyli muuttui. Ei näillä jantereilla ollut mitään kokemusta ravintola-alalta ja sen kyllä huomas. Helvetin ylimielisiä pikku-idiootteja. Olisivat vaan pysyneet raksahommissa. Vaihdoin itse kuppilaa kun ei jaksanut katella näiden touhuja.
- KaikkiTämäSiksiKoska
Suomi.
- eläkkeellejoutaisi
Linkosuon konditoriossa äksyilee vanha mummeli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063210Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1571257Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803