Hienoa Hermanni

Positiivinen uutinen Ilomantsista, Hermanni aloittaa viskin valmistuksen. Koskahan saadaan maistiaisia ostaa suoraan tehtaan myymälästä?
7236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hattuvaara, Haukivaara,Riihijoen seutu jne. valmisti Ilomantsilaista " viskiä" jo vuosikymmeniä sitten. Atvi muista paremmin.

Äänestä

Tulee mieleen, että joku aika sitten riemuittiin Ilomantsissa, että nythän me iloitaan kullasta ja kaviaarista...
Viskiä on saanut tähänkin asti, jos on sitä käynyt Alkosta.

Äänestä

mitä helvetin hienoa siinä on ,jos köyhän kunnan pitäisi rakentaa verorahoilla lähes miloonan euron viinankeitto paikka, rakekentakoot omilla rahoillaan he siitä voitotkin ottavat.

Äänestä

niin,mitenkähän paljon he maksavat veroja ja pitääkö tuo edes paikkaansa.myynnistä maksetaan veroja ja yms.pitäisi osata ajatella omaa nenäänsä pitemmälle.
hyvä hermannit sanon minä.ihme kateellista porukkaa nämä on.niinkuin se olisi iteltä pois.ai hyvänen aika.

Äänestä

Kyllä Hermannin pojille on nostettava hattua.Ovat idearikasta porukkaa.
Menestystä toivon minä. Eikä käy katteeksikaan.

Kehitystä tarvitaan.

Äänestä

Ilomantsi tarvitsee kehitystä.

Äänestä

Alkoholi aiheuttaa eniten rikoksia ja eniten maksamme alkoholin aiheuttamista sairauksista! Eli olen samaa mieltä nimimerkin Veronmaksaja kanssa, että mitä ihmeen iloa alkoholin valmistuksesta saa!!! Mutta yrittäähän saa, onhan se hyvä, että joku uskaltaa itselleen työpaikkaa tehdä. Ihan turha toitottaa, että osataan sitä viinaa käyttää, kun ei osata ja jo pieni määrä alkoholia tekee ihmiset ihan sekoiksi. Voi lapsi parat, jos vanhemmat käyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Custom kuski kirjoitti:

Positiivinen uutinen Ilomantsista, Hermanni aloittaa viskin valmistuksen. Koskahan saadaan maistiaisia ostaa suoraan tehtaan myymälästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu