"Mikkihiiri" juoksee Ylessä antamassa lausuntoja milloi mistäkin. Jää nähtäväksi mihin tämä ihmisten MANIPULOINTI johtaa toivottavasti ei NATOON. Ukraina ei liittynytkään EU:n jäseneksi jota unioni ajoi kuin käärmettä pyssyyn ja epäonnistui siinä, jonka seurauksena alkoi tämä Venäjään kohdistuva vihamielisyys, eikä vähäisimpänä ole RIMIN tilanne.
Jos Yle saataisiin Suomalaistettua ja RKP pois hallituksesta niin tinanne RAUHOTTUISI merkittävästi.
ÄÄNESTÄ oikein seuraavissa vaaleissa ( pois pakkoruotsi / virkamiesruotsi ).
NATO kiimaa pukkaa ja Yle lyö tahtipuikkoa ja HS säestää !!
kiihko oy
1
92
Vastaukset
- Nyt tarvitaan järkeä
On vaarallista äänestää RKP-Kokoomuslaisia he yrittävät järjestää Suomelle hankaluuksia ja RKP.n porukka tunnetaan käpykaartilaisuudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482503
- 1801748
- 921598
- 691583
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k61005- 80958
- 68891
- 61856
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188844- 61818