Lukko osoitti paremmuutensa, mutta hävisi tuomaripelin vuoksi. Siksi sarakkeeseen tilastotappio.
Parempi joukkue on nyt 100 % selvillä ja se on Lukko. Voitot Lukolle 4-1 tai 4-2 riippuen siitä, pelaavatko tuomarit Tapparalle toisenkin voiton.
Kärpät tulossa vastaan finaaleissa. Hyvä pari. Molemmissa kaupungeissa asuu todellisia suomalaisia. Tampereen joukkueen ei edes pitäisi pelata Suomen mestaruudesta, sillä rotuprofiililtaan se on venäläinen kaupunki. Nähtiinhän tämä sisällissodassakin. Kun jo koko muu Suomi kannatti Suomea, oltiin Tampereella yhä kommareita.
Tilastotappio
4
119
Vastaukset
- Hellanlettas sentään
Kyllä on lapsellinen kaatuilija tapparan maalissa.
- Kirves yksi
Pojat, lisää penkkipunerrusta ny, siinä järki kasvaa, miehekäs tappionsieto ei.
Tuomarit tekivät kaikkensa pelastaakseen Lukon, muttei aivan kaikkea viitsi viheltämättä jättää.
"Oli vaikea totutella tuomarilinjaan.." kommentoi tupenpurijapakki...hee. Jos on tosiaan tuomarilinja, siihen voi olla pikkuvilpistelijöiden vaikea totutella.
Molari aivan seula, ei jatkoon pääse Lukko-parka, Tapparalle liian arka.
Pari vahingoittamiyritystä tullaan näkemään Lukolta turhautumisen seurauksena. - Tapparan miäs
Pumppaa, pumppaa.....
- Kahvanaccio
Jos kahvara menee toisella kaudella peräkkäin finaaliin tolla epäkiekolla niin epäilemättä liigan alennustila on pahempi kuin aikoihin. Ehkä syvemmissä mudissa kylvettiin ainoastaan 1990-luvulla kun mestarin nimi sovittiin SM-liigan ja kahden sen jäsenorganisaation kesken kabinetissa - aivan MM-kisojen tyyliin, tai silloin kun osa erään SM-liigan jäsenorganisaation päävalmentajan palkasta kompensoitiin Suomen maajoukkueen valmentajan lahjapestillä. Mutta näistä lisää kohta julkaistavassa kummolakirjassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15520124Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428384Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va546118SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765742Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot264768Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754383Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm754160"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071593