Onko kaikki kunnossa ? Nähty Pielisentiellä kyydissä. Miten kyytikorvaukset, APUA menkää heti selvittämään ja sössöttämään kaupungintalolle...
Taksi vie mummoja salailun makua
Näin itse
13181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Juu olen itsekin nähnyt. Yhtä mummoa tila-autolla kohti Joensuuta kuskataan. Onkohan päätökset kunnossa ?? Siellä sukulaisia suositaan.
Korruptiota, sanon minä. Tässä on jotakin hämärää.
Jooo..mummoille vain parasta ja työssäkäyvät maksaa viulut sekä tekonivelet.
On se vain näin, että tämä mummo ja vaariporukka on rakentanut tähän yhteiskuntaan hyvinvoinnin ja ansaitsevat kunnian ja hyvän kohtelun.
Toivotaan nyt, että sinäkin reppana parka pysyt kasassa hetken ja opit ymmärtämään mitä toiset on sinunkin eteen uhranneet.
Kenenköhän selkänahasta tämä yhden väestöryhmän suosiminen taas on ? Mielellään meikeläinenkin Joensuun Tikkamäelle taksilla hurauttaisi.
Joo mummoja on suosittu jo ihan liikaa. xD
Mummo on taksikyytinsä ansainnut. Maksanut ikänsä veroja ja kovasti tehnyt töitä. Kaikki kunnia mummoille!
Mites jos mummo on vain juopotellut ja ollut työttömänä ikänsä...?
Silloin on vaari maksanut.
Vaari yleensä kuollut viinaan jo aikaisemmin ja maksattanut kunnon ihmisillä kalliita erikoissairaanhoitojaan.
Ei taida puliämmiä olla 70-80 mummoissa. Lujasti työtä tehneet koko ikänsä, samoin papat. Johan hyysärit on ilkeitä vanhuksille. Aijai sentään! Hävetkää!
Mahtaa perillisiä vi tuttaa, kun mummo ajelee taksilla.
Mummon tulisi lieksalaisen mentaliteetin mukaan kävellä, säästää joka euro, jotta perilliset sais kunnon perinnöt ja tappelunaiheet mummon poismenon jälkeen.
Semmosta minä vaen jotta liekkö kaupungin päättävät elimet varanneet lisämäärä rahaa joltain sektorilta,jotta saahaan nämä kultamunat taksikyyvitettyy kuntosalille jumppaan,kuka sitä niihen huntuin ja ryöhäkkeihen kanssa tuonne kurakkoihin, lätäkköin keskelle jalakapelillä.Jos näin ei vielä tehtynä tarrviis jonkun tehä pikaisesti aloite ja saattaa asia tolalleen pikapuoleen.Muuten vilautan rasismikorttia.