Mitä mieltä olette uudistuneesta lehdestä?Ei taida olla hintansa väärti!
Aamulehti
Lukihäiriökö
9349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sellasen tempun teki, että lopetin noin kalliin lehden. Asiaakaan ei enää paljoa. Koettivat kyllä kovasti tehdä työtä sen eteen että olisin jatkanut mutta pysyin vakaasti päätöksessäni.
Vanhan mallinen oli parempi, harkinnassa tilauksen lopettamine vuosien tilauksen jälkeen! näin vanhemmalle ihmiselle hankala lukea pientä tekstiä. Täytyypä nyt vielä muutama kuukausi katsoa tottuuko siihen vai onko parempi lopettaa!
Horiskot horisee oikein joukolla. Itse asiassa uusi teksti on isompaa kuin entinen. Se on vaan ohuempaa.
Uusimallinen lehti on huomattavasti mukavampi lukea sängyssä, vessassa, pöydässä aamukahvilla. Entinen isompi malli lotkahteli ja se täytyi taittaa keskeltä yksiosaiseksi. Lisäksi sen sivut käpertyivät hiirenkorville.
Lehden sisältö on sama kuin entinen, jos ei parempikin. Tutustukaa sen asiajakoon. Värit myös tarkoittavat aina jotain sisältöä.
Tutustukaa tarkemmin lehtenne sisältöön. Kyllä sokeakin kana jyvän löytää, koska minäkin sen löysin. Olen lukenut Aamulehteä jo 65 vuotta, enkä sitä vaihda ennen kuin arkussa.
Juu, näin on.
Hesari on ilmestynyt tabloidina jo jonkun aikaa ja nyt lopettaisin tilauksen, jos se muutettaisiin takaisin tuohon lainapeite-kokoon. Tuntuu ihmeelliseltä, että joskus on viitsinyt painia tuollaisen, koko keittiön pöydän peittävän hässäkän kanssa.
Harkitsen tilauksen lopettamista.Hinta-laatu ei ole kohdallaan.Miksi myös kestotilaajia rokotetaan.Tarjouksia seuratessa lehden saa paljon edullisemmin.Eiköhän tämä ole lehden alasajoa.
Ainakaan Hesarissa en huomannut hinta-laatusuhteen heikkenemistä formaatin muuttuessa.
Totta on, että hinta hirvittää, oli kyseessä sitten Aamulehti tai Hesari, mutta ilmankaan ei voi olla. Lehteä ei voi ainakaan vielä toimittaa ja latoa Kiinassa, enkä usko, että ainakaan lähitulevaisuudessa edes Virossa.
Aamulehti täynnä mainoksia, joilla ei tee mitään. Lopetin tilaukseni.
Kyllä on pieni!!!
Kuka jakaa Aamulehteä keskustan alueella? Häiriöitä jaossa monena aamuna. Lehti tulee vasta päiväpostin mukana.