Joo eli keskenmenosta nyt tasan kuukausi ja menkkoja ei näy eikä kuulu ja epäilen taas olevani raskaana, sillä tällä viikolla on tullut oireina alavatsakipua ja väsymystä, sekä vessassa tullut ravattua jatkuvasti..
Löytyykö keneltäkään kokemuksia uudelleen raskautumisesta ilman, että menkkoja olisi välissä tullut ja milloin testi näytti positiivista?
Keskenmenon jälkeen heti raskaaksi ilman menkkoja välissä?
3
180
Vastaukset
- raskausko?
Vou! plussa tuli, mutta pelko perseessä kuitenkin edellisestä keskenmenosta, toivottavasti tämä menis vähä paremmin! :)
- Congratulation
Ei kannata stressata liikaa. Tiedäthän, että moni nainen saa keskenmenoja myös tietämättään, niin alkuvaiheessa, että menkat ovat vain vähän myöhässä? Silti raskaus "keskenmenon" jälkeen alkaa seuraavalla kierrolla ihan normaalisti.
- 5+15
Keskenmenon jälkeen raskaus voi usein alkaa helposti uudelleen, kroppa (kohtu) niin sanotusti vielä muistaa millaista on olla raskaana ja ottaa herkemmin munasolun kiinni. Tietty tämä vaatii sitä, että kierto lähtee heti keskenmenon jälkeen toimimaan ja kohtu on vastaanottavainen (ei siis vahingoittunut esim. kaavinnasta). :)
Onnea kauheasti, täällä itsekin toivotaan, että flaksi kävisi heti tässä kierrossa, maaliskuussa tuli keskenmeno ja nyt niitä ensimmäisiä menkkoja (tai pikemminkin ovulaatiota) vielä odotellaan.
Ja mitä pelkoon tulee niin kannattaa vaan ottaa rauhallisesti. Jos keskenmeno nyt(kin) tulee, sen oli tarkoituskin tulla, koska tämä(kään) pikkuinen ei vain ollut valmis maailmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 285551
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333603Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533522Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263417Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1243006Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint222419Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1212392- 442340
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205